STOŁY I KRZESŁA

konsola - Magnifique rocaille

890.00 PLN

Francuski pałac to kwintesencja elegancji, szyku i klasy. Konsola stanowiła tam niezwykle oryginalny i efektowny mebel, w postaci dekoracyjnego stolika, którym zachwycali się władcy, hrabiny i nadworne damy. Już na dworze Ludwika XV pojawiały się pierwsze rokokowe konsole, które wykorzystywano jako ozdobne meble służące do eksponowania unikatowych wazonów czy pięknych zegarów.

Niezwykła popularność tych unikatowych mebli sprawiła, że w XVIII wieku najsłynniejszy angielski ebenista Thomas Chippendale stworzył styl pochodzący od jego nazwiska - chippendale, nawiązujący m.in. do gotyku, baroku i rokoko. Konsola Magnifique rocaille to odzwierciedlenie założeń tejże unikatowej estetyki, której kluczowe złożenia oscylują wokół niezwykłej dekoracyjności, lekkości i finezji kształtów. Bukowe, kabriolowe nogi, wzbogacone roślinnymi rzeźbieniami oddają charakter ludwikowskiego pałacu. Ich unikatowe zakończenia w postaci szponów na kuli wpisują się w angielski typ wykończeń nóżek. Orzechowy blat konsoli, zwieńczony dekoracyjną, falistą linią, podkreślono szaro-błękitnym odcieniem naniesionym na rocaille – ręcznie rzeźbione ornamenty w stylu rokoko. Całość wzbogacono delikatnymi, kremowymi kwiatami, namalowanymi przez artystę-plastyka.

Magnifique rocaille to mebel, który we współczesnych wnętrzach może pełnić funkcję efektownego stolika umiejscowionego w holu czy korytarzu, a także stylowej szafki w salonie czy sypialni. Jego kunsztowna forma i naturalna drewniana struktura sprawia, że konsola będzie pasowała niemal do wszystkich stylów wnętrzarskich. W aranżacjach pałacowych lub utrzymanych w stylu glamour, mebel najlepiej będzie się prezentował w towarzystwie uroczych i delikatnych flakoników oraz żywych kwiatów. Z kolei w nowoczesnych, industrialnych i loftowych wnętrzach Magnifique rocaille stanie się niepowtarzalną ozdobą, na której swoje miejsce z pewnością znajdą designerskie bibeloty czy przedmioty codziennego użytku.

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 47 cm, głębokość 35 cm, długość 96 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Niezwykle oryginalna konsola w stylu chippendale to mebel, który dzięki pracy stolarzy oraz artystów-plastyków otrzymał drugie życie i całkiem nowy wygląd. Pierwszy etap prac miał miejsce w pracowni pracy w drewnie, gdzie oczyszczono go ze starych powłok i zeszlifowano. Dzięki temu naszym oczom ukazała się piękna struktura drewna orzechowego i bukowego, z którego wykonana jest konsola.

Następnie w pracowni rękodzieła pokryto ją podkładem Primer, i kolejno pomalowano rzeźbione ornamenty przy użyciu kredowych farb Autentico. Mają one obniżoną zawartość VOC (lotne związki organiczne), nie zawierają szkodliwych rozpuszczalników, można je zaliczyć do produktów hipoalergicznych. Są to produkty organiczne i przyjazne środowisku. Mebel ozdobiono także patyną, a następnie zabezpieczono lakierem do drewna Autentico.

INNE W TEJ KATEGORII

Nowość
stolik - Słoneczny pejzaż
stolik - Słoneczny pejzaż
Niczym złociste słońce okazałe słoneczniki pięknie prezentują swe płatki. Niezbędny element wyposażenia każdego sal...

549.00 PLN

Sprzedany
stół - Korona drzew
stół - Korona drzew
Gdy na wiosnę przyroda budzi się do życia, a w powietrzu unosi się zapach kwitnącego jaśminu, wszystko nabiera jaśniejsz...

2490.00 PLN

Sprzedany
stolik z krzesłami - Mademoiselle romantique
stolik z krzesłami - Mademoiselle romantique
Zestaw Mademoiselle romantique to połączenie elegancji i szyku. Pałacowy klimat i francuski czar mogą zagościć w Państwa...

2490.00 PLN

Sprzedany
Zestaw krzeseł - Pawie oko
Zestaw krzeseł - Pawie oko
Od zarania dziejów paw jest uznawany za najpiękniejszego ptaka świata. Niesamowita feeria barw zdobi jego eleganckie pió...

1190.00 PLN