SZTUKA, KTÓRĄ TWORZYMY

Sztuka, którą tworzymy

… to dla nas hobby, a także kreatywny sposób na wspólne spędzenie czasu z podobnymi do nas pasjonatami. Pobudza wyobraźnię, przynosi relaks i radość oraz angażuje wszystkie zmysły…

Oprócz tego, że renowacja i stylizacja mebli jest modna i relaksująca, jest także rodzajem sztuki. Sztuki, którą tworzymy. Nadając meblom nowego oblicza, łączymy ze sobą nowe i stare, tradycję i nowoczesność, funkcjonalność i niezwykłe piękno. Każdy najmniejszy detal przechodząc przez nasze ręce tworzy swoiste dzieło.

Art Paradise - meble i dodatki, które odmienią Państwa wnętrze. Nas przede wszystkim fascynuje ich niepowtarzalność. Praktycznie niemożliwe jest znalezienie dwóch identycznych mebli. Dla nas meble te mają ulotny, trudny do opisania urok, po prostu duszę.

Meble i dodatki, które odmienią Twoje wnętrze

Renowacja i stylizacja naszych arcydzieł trwa zwykle kilka tygodni. Najbardziej czasochłonny jest demontaż i montaż mebli, czyszczenie mebli z brudu oraz starej farby, uzupełnianie ubytków, wzmacnianie konstrukcji i naprawy, a także ręczne wypalanie, dzierganie, kucie lub wytapianie detali – mozaik, rzeźbień, kafli, kordonek.


 art paradise
 art paradise
 art paradise

Póżniej następuje konserwacja, czyli zabezpieczenie drewna przed zniszczeniem. Meble nasącza się woskiem bądź pokrywa politurą szelakową. Patrząc na odnowiony mebel, zwykle nie mamy pojęcia, iż jest na nim kilka warstw politury nakładanej żmudnie przez kilkadziesiąt dni.


Kolejnym etapem stylizacji naszych mebli jest nakładanie zewnętrznych powłok na drewnianą, zabezpieczoną konstrukcję mebli. Etap ten składa się także z wielu czynności, które uzależnione są od końcowego efektu wizualnego danego mebla, jak i wizji artystycznej: malowanie farbami, np. akrylowymi, patynowanie, woskowanie środków szuflad oraz tyłu mebla, ozdabianie mebla szablonem przy użyciu zabarwionej pasty strukturalnej.

 

Nakładanie zewnętrznych powłok na drewnianą konstrukcję mebla przypomina trochę malarstwo. Nasi artyści, chcąc uchwycić osobliwy urok mebli, podkreślić charakterystyczny rysunek usłojenia drewna, a także nadać im nowego niepowtarzalnego charakteru uciekają się do wielu technik i zabiegów pigmentowania znanych malarzom-plastykom. Koneserzy odnaleźć mogą na naszych meblach techniki laserunku, impastu, przetarć, złoceń, bielenia, czy unikalnego charakteru postarzania. Połączenie tajnik ars de meubles oraz indywidualnych preferencji rękodzielników znajduje swój wyraz w wyrafinowanej, unikatowej formie i zdobieniach.  

 


 art paradise
 art paradise
 art paradise

Zwieńczeniem pracy rzemieślniczej jest czyszczenie uchwytów, polerowanie oraz lakierowanie mebla, a także montaż  wszystkich jego elementów. Biorąc pod uwagę stan, przeznaczenie i charakter zarówno samej konstrukcji, jak i drewna oraz użytych materiałów, opisane etapy mogą się różnić czasem trwania, techniką malowania i zdobnictwa, a nawet  zmianą przeznaczenia danego mebla. Przykładem może być żeliwny, zdobny stojak pod starą maszyną do szycia i przeobrażenie go we wdzięczny, ażurowy stolik retro.


 art paradise
 art paradise
 art paradise