SKRZYNIE, SKRZYNECZKI

Drewniana skrzynia – Niebieski haft

Piękna, stylowa i ręcznie malowana skrzynia to symbol elegancji i jednocześnie powrotu do dawnych czasów.  Niegdyś tego typu produkt pełnił funkcję bogato zdobionej skrzyni posagowej. Najczęściej była ona malowana w charakterystyczne dla danego regiony wzory.

Drewniany skrzynia to doskonały sposób na przechowywanie pościeli, pamiątek, książek i czasopism czy bibelotów do dekoracji mieszkania. Ręcznie malowany dodatek do wnętrz został wzbogacony przepięknym kwiatowym wzorem utrzymanym w niebieskiej tonacji. Umiejscowiony na bielonym tle przypomina ludowy, kaszubski haft, którym ozdabia się regionalną odzież czy meble.

Kwiecisty dodatek stanie się niezbędnym elementem w sentymentalnym i romantycznym wnętrzu. Aranżacja, w której znajdzie się ręcznie malowana skrzynia przywoła wspomnienie minionych epok, ludowych baśni lub rodzinnych historii.

Wymiary: długość: 63,5 cm, wysokość 40 cm, głębokość 35 cm.  

Droga niezwykłej metamorfozy

Efektowna skrzynia wykonana z drewna sosnowego i sklejki, otrzymała wygląd rodem z kaszubskiej chaty. Na początku została zeszlifowana i przygotowana do dalszych prac. Kolejny etap polegał na namalowaniu wzoru przy pomocy farb akrylowych marki Flugger. Ostatni etap polegał na zabezpieczeniu całości lakierem do drewna marki Sayerlack.