KOMODY I SZAFKI

komoda Ludwik Filip - Grecka przystań

Rozłożyste drzewa oliwne urzekają swym zapachem i kuszą nadzwyczajnym kształtem. W starożytnej Grecji laureaci Olimpiad otrzymywali wieńce splecione z ich liści, symbolizujące mądrość i zwycięstwo. Śródziemnomorski koloryt oddany za pomocą efektownego stopniowania barw przenosi do najdalszych gajów oliwnych.

Dębowa komoda stanowi perłę wśród meblowych inspiracji. Wsparta na nietypowych nóżkach nawiązujących do symbolicznego kształtu wachlarza, spoczywa na prostokątnych drewnianych bloczkach. Grecka przystań inspirowana stylem Ludwik Filip to połączenie artystycznego wyrazu i praktycznej użyteczności. Trzy szuflady pomalowane korespondującymi ze sobą barwami zieleni, tworzą harmonijne przejścia. Ciemnobrązowe elementy podkreślają biały ornament zdobiący dolne frezowanie. Na uwagę zasługują także dość nietypowe, boczne fronty o nieregularnym kształcie oraz okucia utrzymane w pałacowym klimacie.

Grecka przystań do stylowy mebel dobrze komponujący się w nowoczesnej sypialni. Nosząca znamiona upływającego czasu i nawiązująca do klimatu rodem z XIX wieku otrzymała nowy wygląd i urzekający kolor. Dzięki temu będzie unikatową ozdobą zarówno w awangardowej sypialni, jak i w klasycznym salonie.

Dodatkowe informacje

Wymiary: wysokość 69 cm, szerokość 46 cm, długość 89 cm

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Niepozorna dębowa komoda stała się stylowym i eleganckim meblem na miarę pałacowego wnętrza. Grecka przystań swoją metamorfozę rozpoczęła od renowacji w stolarni, gdzie zeszlifowano jej starą powłokę oraz uzupełniono ubytki. Następnie komoda została pokryta bejcą oraz lakierem. W pracowni rękodzieła mebel pomalowano akrylowymi farbami Flugger oraz metaliczną farbą Cadence. Nasi artyści-plastycy pokryli ją także patyną a na końcu zabezpieczyli lakierem marki Flugger.