KOMODY I SZAFKI

drewniana komoda - Dębowy dwór

Tajemnicze, zapomniane zamki i dwory kryją w sobie niezliczone zakamarki. Ich niezwykłe historie niosą w sobie nie tylko stare mury, ale także osnute bajkową aurą okazałe meble. Jednym z nich, wpisującym się w klimat dawnych lat, jest komoda Dębowy dwór.

Wykonany z litego drewna dębowego mebel jest połączeniem tradycyjnej formy z nowoczesnym wyrazem. Masywna forma przekłada się na solidną konstrukcję i precyzyjne wykonanie. Wyjątkowo pięknie zostały wyeksponowane płycinowe drzwiczki i ich kasetony, na których artysta-plastyka namalował wzory z mandalą. Otoczone turkusową ramką, harmonijnie korespondują z płycinami szuflad. Swymi mosiężnymi okuciami, uchwytami w kształcie kołatek i efektownymi kluczami ozdobionymi dekoracyjnymi frędzlami, Dębowy dwór przenosi nas w czasy iście średniowieczne. Z kolei jasny blat idealnie komponuje się z przecieranymi płycinami ozdabiającymi nogi.

Drewniana komoda wniesie do każdego wnętrza ducha przeszłości i jednocześnie ożywi codzienną przestrzeń dzięki ręcznie malowanym wzorom. Dębowy dwór sprawi, że w naszym salonie lub przestronnym holu zagości klimat dawnych lat w połączeniu z nutą awangardowego stylu.

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 115 cm, szerokość 265 cm, głębokość 54 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Komoda Dębowy dwór przeszła proces metamorfozy dzięki profesjonalnej stylizacji wykonanej przez artystów i rzemieślników. Pierwsza część prac miała miejsce w stolarni, gdzie podklejono komodę. Następnie zeszlifowano jej blat, kasetony oraz płyciny, aby otrzymać surową strukturę drewna. Dzięki temu ciemna podstawa pięknie kontrastuje z jasnym blatem i pozostałymi elementami. Kolejny etap prac miał miejsce w pracowni rękodzieła, gdzie na każdym kasetonie został ręcznie namalowany wzór mandali. Plastycy wykorzystali do tego akrylowe farby włoskiej marki Maimeri Polycolor. Każdą płycinę pomalowano także turkusowym odcieniem w postaci ozdobnej ramki. Aby nasza komoda jeszcze bardziej nawiązywała do minionych czasów, zachowano oryginalne okucia i klucze, przy których zawieszono ozdobne frędzle. Ostatni etap stylizacji polegał na pokryciu mebla lakierami: Syntilorem oraz Werniksem, używanym w celach artystycznych.