KOMODY I SZAFKI

komoda rokoko - Koralowa elegancja

Wystarczy jedno spojrzenie, aby poczuć klimat XVIII-wiecznych pałaców i dworków. Harmonijne kształty, subtelne kolory i efektowne zdobienia – to  jedne z typowych cechy francuskiego rokoka, które stało się inspiracją dla naszej stylizacji.

Nawet jeden, ale wyjątkowy mebel, może zmienić charakter każdego wnętrza i otulić je magicznym blaskiem. Artyści – plastycy zadbali o szlifowanie i przecieranie powierzchni, malowanie farbami akrylowymi czy lakierowanie, dzięki czemu komoda odzyskała swój dawny blask. Tylko dotyk ludzkich rąk może na nowo tchnąć w nią duszę, którą staramy się  wyeksponować w oryginalny sposób. Styl rokoko niesie za sobą wytworność i dworski charakter. Połączony z domową praktycznością sprawia, że nasza komoda jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju meblem, który zaczaruje niejedno wnętrze. Oprócz walorów artystycznych charakteryzuje się także niezwykłą funkcjonalnością, dzięki czterem pojemnym szufladom. To idealny mebel dla osób, które kochają sztukę i  lubią otaczać się pięknymi, eleganckimi przedmiotami.

Koralowa elegancja została wykonana z drewna dębowego, które cechuje się niezwykłą trwałością. Ręcznie rzeźbione, roślinne ornamenty zdobiące szuflady doskonale komponują się z dolnym frezowaniem. Całość harmonijnie dopełniają kabriolowe nogi, a także perłowe uchwyty. Odcienie różu połączone z białymi, przecieranymi akcentami  sprawią, że Koralowa elegancja doskonale sprawdzi się w kobiecym salonie, sypialni czy garderobie.

Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 78 cm,  szerokość 80 cm, głębokość 35 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Zanim Koralowa elegancja odzyskała dawny blask przeszła proces renowacji, który przeprowadzili artyści-plastycy. Historia jej metamorfozy rozpoczęła się w profesjonalnej stolarni, gdzie usunięto starą powłokę, wzmocniono szuflady i suwnice oraz pomalowano mebel lakierem pokładowym Kapon. Posiada on atesty higieniczne, potwierdzające, iż jest to produkt hipoalergiczny, nie powodujący uczuleń.

Następnie, w pracowni rękodzieła, komoda została pomalowana farbami akrylowymi Flugger, posiadającymi oznaczenie Ecolebel, świadczące o tym, że ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Efekt upływu czasu osiągnięto dzięki zastosowaniu środka vintage effect (Pentart). Produkty firmy Pentart wytwarzane są z naturalnych składników, są nietoksyczne i przyjazne środowisku. Posiadają karty bezpieczeństwa. Zwieńczeniem renowacji było zabezpieczenie komody lakierem do drewna firmy Flugger.