KOMODY I SZAFKI

ludwikowska komoda - W baśniowym mieście

Komoda W baśniowym mieście to stylowy mebel z duszą, który jest połączeniem naturalnej struktury drewna dębowego z artystycznym obrazem. Jej unikatowy wygląd sprawi, że w naszym wnętrzu zagości iście nostalgiczny charakter.

Solidne, wysokiej klasy dębowe drewno zostało „zaczarowane” przez artystów-plastyków, którzy stworzyli na nim barwny pejzaż miasta. Ręcznie malowane kamienice przybrały intensywne, przenikające się kolory, dopełnione nutą nadmorskiej scenerii. Drewniana komoda to klasyczny mebel utrzymany w stylu ludwikowskim. Smukłe kabriolowe nogi zakończone wolutą nadają jej lekkości i nieodpartej klasy. Ciemne okrągłe gałki pięknie prezentują się na tle szuflad z finezyjnymi płycinami nadającymi całej konstrukcji lekkości.

Dębowy mebel z pewnością sprawdzi się jako ciekawa ozdoba klasycznego wnętrza oraz jako niebanalny dodatek do loftowych przestrzeni oraz aranżacji z nutą vintage.

 

Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 81 cm, głębokość 26 cm, szerokość 37,5 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Ludwikowska komoda została poddana profesjonalnej stylizacji, dzięki której znów może cieszyć się swoją użytecznością w towarzystwie nowego, odświeżonego wyglądu. Na początku metamorfozy, szafka trafiła pod opiekę stolarzy w pracowni pracy w drewnie. Tam zeszlifowano jej stara powłokę, oczyszczono drewno i przygotowano powierzchnię do dalszej pracy. Następnie wzmocniono konstrukcję mebla i uzupełniono niewielkie ubytki. Kolejny etap stylizacji komody odbywał się w pracowni rękodzieła. Tam przy użyciu patyny oraz farb akrylowych marki Flugger, artyści stworzyli niepowtarzalny obraz baśniowego miasta. Farby Flugger posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Następnie całość komody pokryto woskiem, a na blat położono lakier do drewna.