KOMODY I SZAFKI

komoda w stylu vintage - Loftowy PRL

Kto z nas pamięta tradycyjne brązowe meble z czasów PRL-u? Dziś ponownie zaglądają do współczesnych aranżacji i stają się designerskimi perełkami w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach.

Odnowiona komoda, nawiązująca klimatem do lat 60. zyskała nowy wygląd i charakter. Mebel wykończony buczyną, doskonale wpisze się we wnętrza urządzone w stylu rustykalnym i vintage. Komoda wzniesiona na smukłych, czarnych nogach, stylowo emanuje swoim wdziękiem i niczym sentymentalny znak czasu przypomina nam o minionej epoce. Czarna linia brzegowa wysmukla mebel i wprowadza do niego designerski motyw.

Komoda posiada cztery głębokie półki oraz trzy szuflady, dzięki czemu bez trudu uporządkujemy domowe sprzęty, dekoracje czy dokumenty. Umieszczona w przestronnym salonie może stworzyć kącik telewizyjny lub pomoże wyeksponować domowe bibeloty.

Wymiary:  wysokość 83 cm, długość 180 cm, głębokość 54,5 cm

Droga niezwykłej metamorfozy

Okazała komoda rodem z czasów PRL, została wystylizowana na miarę współczesnych trendów. Na początku mebel trafił do pracowni pracy w drewnie, gdzie rzemieślnicy oczyścili ją ze starej powłoki lakieru oraz wyszlifowali. Wzmocniono także jej konstrukcję. Na mebel położono cyklinę oraz bejcę. Następnie komoda trafiła do pracowni rękodzieła, w której artyści namalowali na niej czarne wstawki oraz pomalowali gałki przy użyciu farb akrylowych Marabu. Ciemne elementy zostały zabezpieczone matowym lakierem marki Jeger. Ostatni etap polegał na przyklejani gałek oraz na zabezpieczeniu całego mebla przy użyciu lakieru Sayerlack.