KOMODY I SZAFKI

ludwikowski sekretarzyk – Dębowa ostoja

Gabinet, salon czy komnata eleganckiej damy, to tylko niektóre miejsca, gdzie mógł znaleźć się mebel skrywający sekrety prywatnej korespondencji. Mowa tu o sekretarzyku, który swą karierę rozpoczął w XVIII- wiecznej Francji.

Głównym zadaniem sekretarzyków było zapewnienie wygodnego miejsca do pisania listów oraz bezpiecznego przechowywanie ważnych dokumentów czy bliskich sercu zapisków. Dębowa ostoja nawiązuje do à dos d’âne - jednego z pierwszych modeli sekretarzyków jakie powstawały oraz wpisuje się w styl ludwikowski dzięki kabriolowym nogom czy dekoracyjnej snycerce. Naturalny kolor litego drewna dębowego  pięknie komponuje się z czarnym wnętrzem mebla oraz metalowymi uchwytami w tej samej barwie.

Współcześnie sekretarzyk może pełnić funkcję biurka oraz komody, co gwarantuje otwierany pulpit wsparty na dwóch wysuwających się listwach oraz kilka szuflad. Mebel zapewni miejsce do przechowywania nie tylko korespondencji, ale także podręcznych dodatków do wnętrz.

Wymiary: wysokość 96 cm, długość 89,5 cm, szerokość 41 cm. 

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Pierwszym etapem stylizacji ludwikowskiego sekretarzyka było szlifowanie i czyszczenie, aby usunąć jego starą warstwę. Zdemontowano jego uchwyty i okucia, aby następnie przymocować nowe elementy. Następnie dorobiono wewnętrzną listwę pulpitu. W pracowni rękodzieła mebel został pomalowany farbami akrylowymi oraz pokryty woskiem marki Liberon.