KOMODY I SZAFKI

ludwikowski sekretarzyk - We francuskim pałacu

1590.00 PLN

Niewątpliwą ozdobą każdego biura czy gabinetu jest stylowy sekretarzyk. Niegdyś obowiązkowy element francuskich pałaców, dziś stylowy dodatek w nowoczesnych wnętrzach.

Sekretarzyk utrzymany w ludwikowskim stylu to wyraz elegancji i szyku. Brzozowy mebel rozświetli otaczającą go przestrzeń za sprawą swego jasnego koloru. Całość przełamują turkusowe wstawki w postaci rzeźbionych ornamentów, które idealnie komponują się z wnętrzem mebla. Kabriolowe nogi zakończone wolutami sprawiają, że sekretarzyk nabiera lekkości i wytwornego charakteru.

Otwierany pulpit sekretarzyka, wsparty na dwóch wysuwających się listwach, skrywa liczne półki do przechowywania korespondencji, dokumentów i podręcznych akcesoriów. Mebel będzie dobrze komponował się z dodatkami w stylu prowansalskim oraz shabby chic.

Wymiary: wysokość 97 cm, szerokość 95 cm, głębokość 45 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Pierwszym etapem stylizacji ludwikowskiego sekretarzyka było szlifowanie i czyszczenie, aby usunąć jego starą warstwę. Zdemontowano jego uchwyty i okucia, aby następnie przymocować nowe elementy. Następnie uzupełniono ubytki w meblu oraz wzmocniono jego konstrukcję. Sklejono także jego pojedyncze elementy. Następnie w pracowni rękodzieła sekretarzykiem zajęli się nasi artyści-plastycy. Dzięki pracy rąk ludzkich, mebel został pomalowany farbami akrylowymi Flugger oraz kredowymi marki Autentico. Na ornamenty położono także czarną patynę Decorfin. Stylizacja zakończyła się zabezpieczeniem mebla w postaci lakieru do  farb kredowych Autentico oraz do drewna firmy Sayerlack.

INNE W TEJ KATEGORII

dębowa szafka z siedziskiem - Urocza niezapominajka
Stylowa dębowa szafka z siedziskiem sprawi, że każdy korytarz lub hol już od pierwszej chwili roztoczy w całym...

890.00 PLN

Sprzedany
secesyjna kolorowa komoda - Kobalt blue
secesyjna kolorowa komoda - Kobalt blue
Rozkwit secesji nastąpił m.in. w Wiedniu – mieście sztuki, wspaniałych artystów i niezwykłego kunsztu rzemieślnicz...

1799.00 PLN

renesansowa komoda - Niderlandzka opowieść
Dawno, dawno temu,  w średniowiecznych Niderlandach wierzono w opowieści o potężnych smokach i dzielnych rycerzach....

1990.00 PLN2490.00 PLN

Sprzedany
komoda rokoko - Koralowa elegancja
komoda rokoko - Koralowa elegancja
Wystarczy jedno spojrzenie, aby poczuć klimat XVIII-wiecznych pałaców i dworków. Harmonijne kształty, subtelne kolory i ...

1192.00 PLN1490.00 PLN