KOMODY I SZAFKI

ludwikowska komoda - Perłowy blask

Czasy francuskiego baroku, roztaczają wokół siebie magiczną aurę królewskiego Wersalu. To właśnie tam, w XVII wieku, pojawiła się pierwsza komoda, zaprojektowana specjalnie dla Ludwika XIV. Perłowy blask, to niezwykle gustowny mebel, który oczaruje swoim subtelnym i delikatnym charakterem każde wnętrze.

Wykonana z najwyższej klasy litego drewna dębowego, jest nie tylko artystyczną i gustowną komodą, ale również trwałym i solidnym meblem. Dzięki profesjonalnej stylizacji przeprowadzonej przez stolarzy i plastyków, Perłowy blask odkryje przed Państwem zakamarki swej „duszy”. Komoda wpisuje się w ramy stylu ludwikowskiego, co podkreślają urokliwe, kabriolowe nóżki. Dolne frezowanie zostało upiększone stylowym detalem, przypominającym kształt muszli. Ten wyjątkowy mebel zachwyca swoim subtelnym kształtem i gustownymi ornamentami. Całość podkreślają oryginalne okucia i szyldy zamków wzorowanych na kwiatowych wzorach.

Warto podkreślić, że dzięki swojej użyteczności, Perłowy blask spełnia nie tylko funkcję komody, ale także może posłużyć jako niewielki, elegancki barek w salonie bądź jadalni. Połączenie bieli, z odcieniami szarości i delikatnego ecru, nadaje jej lekkości i z pewnością rozświetli niejedno wnętrze. Doskonale sprawdzi się w romantycznej sypialni, w nowoczesnym salonie, czy przedpokoju. Jej wytworny charakter podkreślą ciemne dodatki i bibeloty lub klasyczna, elegancka porcelana.

Informacje szczegółowe
Wmiary:  wysokość 98 cm, szerokość 101 cm, głębokość 50 cm.


Droga niezwykłej metamorfozy

Historia niezwykłej metamorfozy komody Perłowy blask rozpoczęła się w stolarni, gdzie została ona zdemontowana i odświeżona. Zeszlifowano starą powłokę i uzupełniono wszelkie ubytki. Całość pomalowano lakierem podkładowym Kapon.
Drugi etap prac miał miejsce w profesjonalnej pracowni rękodzielniczej. Mebel został pomalowany farbami akrylowymi marki Flugger, a następnie postarzony przy użyciu środka firmy Pentart. Komodę zabezpieczono także woskiem marki Liberon. Ostatni etap stylizacji odbył się również w stolarni, gdzie zamontowano szuflady, okucia oraz drzwiczki i znajdujące się nad nimi kasetony. 

Produkty firmy Kapon posiadają Atest Higieniczny potwierdzający, że odpowiadają one wymogom higienicznym. Farby marki Flugger posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Środki konserwujące MI, które mogą być przyczyną alergii, stają się bezpieczne po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu farby. Z kolei produkty firmy Pentart wytwarzane są z naturalnych składników, są nietoksyczne i przyjazne środowisku. Posiadają karty bezpieczeństwa.