KOMODY I SZAFKI

ludwikowska komoda - Perłowy blask

1990.00 PLN

Czasy francuskiego baroku, roztaczają wokół siebie magiczną aurę królewskiego Wersalu. To właśnie tam, w XVII wieku, pojawiła się pierwsza komoda, zaprojektowana specjalnie dla Ludwika XIV. Perłowy blask, to niezwykle gustowny mebel, który oczaruje swoim subtelnym i delikatnym charakterem każde wnętrze.

Wykonana z najwyższej klasy litego drewna dębowego, jest nie tylko artystyczną i gustowną komodą, ale również trwałym i solidnym meblem. Dzięki profesjonalnej stylizacji przeprowadzonej przez stolarzy i plastyków, Perłowy blask odkryje przed Państwem zakamarki swej „duszy”. Komoda wpisuje się w ramy stylu ludwikowskiego, co podkreślają urokliwe, kabriolowe nóżki. Dolne frezowanie zostało upiększone stylowym detalem, przypominającym kształt muszli. Ten wyjątkowy mebel zachwyca swoim subtelnym kształtem i gustownymi ornamentami. Całość podkreślają oryginalne okucia i szyldy zamków wzorowanych na kwiatowych wzorach.

Warto podkreślić, że dzięki swojej użyteczności, Perłowy blask spełnia nie tylko funkcję komody, ale także może posłużyć jako niewielki, elegancki barek w salonie bądź jadalni. Połączenie bieli, z odcieniami szarości i delikatnego ecru, nadaje jej lekkości i z pewnością rozświetli niejedno wnętrze. Doskonale sprawdzi się w romantycznej sypialni, w nowoczesnym salonie, czy przedpokoju. Jej wytworny charakter podkreślą ciemne dodatki i bibeloty lub klasyczna, elegancka porcelana.

Informacje szczegółowe
Wmiary:  wysokość 98 cm, szerokość 101 cm, głębokość 50 cm.


PRODUKTY Z ARANŻACJI

Polecamy
donica - Lawendowy kolor bzu
donica - Lawendowy kolor bzu
Lawendowy zapach bzu to piękna, artystycznie zdobiona, ceramiczna doniczka. Ubrana w piękne pastelowe kolory podkreśli w...

99.00 PLN

Droga niezwykłej metamorfozy

Historia niezwykłej metamorfozy komody Perłowy blask rozpoczęła się w stolarni, gdzie została ona zdemontowana i odświeżona. Zeszlifowano starą powłokę i uzupełniono wszelkie ubytki. Całość pomalowano lakierem podkładowym Kapon.
Drugi etap prac miał miejsce w profesjonalnej pracowni rękodzielniczej. Mebel został pomalowany farbami akrylowymi marki Flugger, a następnie postarzony przy użyciu środka firmy Pentart. Komodę zabezpieczono także woskiem marki Liberon. Ostatni etap stylizacji odbył się również w stolarni, gdzie zamontowano szuflady, okucia oraz drzwiczki i znajdujące się nad nimi kasetony. 

Produkty firmy Kapon posiadają Atest Higieniczny potwierdzający, że odpowiadają one wymogom higienicznym. Farby marki Flugger posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Środki konserwujące MI, które mogą być przyczyną alergii, stają się bezpieczne po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu farby. Z kolei produkty firmy Pentart wytwarzane są z naturalnych składników, są nietoksyczne i przyjazne środowisku. Posiadają karty bezpieczeństwa.

INNE W TEJ KATEGORII

Sprzedany
sosnowa komoda - Popielaty zmierzch
sosnowa komoda - Popielaty zmierzch
Funkcjonalna, stylowa i artystyczna komoda stanie się wizytówką sypialni, salonu lub efektownego holu. Drewniany&nb...

1190.00 PLN

Sprzedany
ludwikowski barek - Wiedeńskie złoto
ludwikowski barek - Wiedeńskie złoto
Wiedeńska epoka fin de sièclu obfitowała w złoto, kamienie szlachetne i szeroko rozpościerający się blask. XIX-wi...

990.00 PLN

Sprzedany
drewniana szafka - Turkusowa zatoka
drewniana szafka - Turkusowa zatoka
Pastelowe kolory, subtelne dodatki czy kwiatowe wzory jednoznacznie kojarzą się ze stylem romantycznym. Do stworzenia ta...

790.00 PLN

Sprzedany
komoda rokoko - Koralowa elegancja
komoda rokoko - Koralowa elegancja
Wystarczy jedno spojrzenie, aby poczuć klimat XVIII-wiecznych pałaców i dworków. Harmonijne kształty, subtelne kolory i ...

1192.00 PLN1490.00 PLN