KOMODY I SZAFKI

ludwikowska szafka - Popielata magnolia

Praktyczna i dekoracyjna szafka oddająca idylliczny charakter francuskiego manoir. Nawiązuje do czasów XVIII wieku, gdy na salonach styl Ludwika XIV ustąpił regencji, zaś meble–wciąż pełne bajecznego przepychu, zachwycały zgrabnymi zaokrągleniami i lekkością. Królewscy ebeniści i dekoratorzy wykorzystywali w swych dziełach motywy sielankowe, zdawałoby się – pachnące ziołami i lawendą prowincji.  


Ornamenty Popielatej Magnolii naśladują naturę w nietuzinkowy sposób, umożliwiając wkomponowanie się mebla w niemal każde ciepłe wnętrza urządzone w stylu romantycznym. Pasuje zarówno do sypialni, salonu, jak i do pokoju gościnnego, nadając wnętrzu unikalnego ducha i charakteru.


Gzyms Popielatej Magnolii wycięty został w „łabędzią szyję”. Elementem wieńczącym mebel jest fleur-de-lis, figura w kształcie stylizowanego kwiatu lilii, która w połączeniu z popielatą zielenią nadaje całości majestatu królewskiego.

Informacje szczegółowe:

Wymiary:  wysokość 62 cm, szerokość 120 cm, głębokość 36cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Renowacja Popielatej Magnolii polegała w głównej mierze na utworzeniu nowego pokrycia na całości powierzchni po demontażu wszystkich jej elementów i usunięciu starej powłoki malarskiej oraz występujących zanieczyszczeń. Konstrukcja mebla została naprawiona i przebudowana, zaś wszelkie ubytki zaszpachlowane. Popielata Magnolia w nowej odsłonie uzyskała listwy przyszybowe, zaś zamek w drzwiach został naprawiony i dorobiony został do niego nowy kluczyk.

W celu uzyskania unikatowego efektu świetlistej zieleni, nałożono na mebel wiele warstw lakierów i farb. Następnie, krok po kroku, przecierano go papierem ściernym o różnych gradacjach. Nasi artyści-plastycy nałożyli na mebel lakier podkładowy (Kapon),a następnie zmatowili go papierem ściernym. Nałożono także farbę akrylową do drewna Flugger metodą przecierki. Elementy szafki zostały pozłocone farbą metaliczną Autentico, zaś całość została polakierowana lakierem do drewna BSC Syntilor.

Lakiery i farby użyte przy zabiegach stylizacyjnych posiadają Atesty Higieniczne lub oznaczenia Ecolabel.