KOMODY I SZAFKI

sosnowa szafka - Barwy Santorini

Santorini to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Grecka wyspa urzeka swym klimatem i niezwykłą architekturą w kolorach bieli i błękitu, które znalazły odzwierciedlenie w naszym meblu.

Sosnowa szafka zachwyca finezyjnymi ornamentami oraz niebieskim odcieniem. Dzięki połączeniu złota i bieli drzwiczki tworzą złudzenie efektownie mieniącego się witrażu. Mebel nawiązuje do stylu eklektycznego dzięki toczonym pilastrom oraz spłaszczonym kulistym stopom. Jaśniejszy i profilowany na brzegach blat sprawia, że całość nabiera lekkiego charakteru.

Drewniana szafka nawiązująca do greckiego klimatu odmieni każdą aranżację. Bez trudu odnajdzie się w salonie, sypialni czy eleganckim holu. Wraz z białymi i pastelowymi dodatkami mebel stworzy wyszukaną kompozycję.

Wymiary: wysokość 117 m, szerokość 69 cm, głębokość 42 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Sosnowa szafka zachwyca barwami zaczerpniętymi wprost ze śródziemnomorskiej wyspy Santorini. Na początku w pracowni pracy w drewnie mebel został wyczyszczony ręcznie oraz chemicznie. Następnie zbito drzwiczki, nogi oraz wzmacniający je pałąg. Nasi rzemieślnicy skleili dwie płyciny z ornamentami, oraz wyprostowali całą konstrukcję wykonując nowe plecy do mebla. Docięto również nowy blat, dofrezowano listewki z cokołu i drzwiczek. Kolejno naprawiono zamek i pomalowano okucia.  W pracowni rękodzieła szafka została pomalowana farbami akrylowymi marki Flugger, a całość zabezpieczono lakierem do drewna.