KOMODY I SZAFKI

stylizacja komody - Grecki szafir

 

Białe domki z niebieskimi dachami na tle błękitnego nieba to jeden z piękniejszych obrazów charakteryzujących greckie wysypy. Śródziemnomorskie krajobrazy stały się inspiracją dla naszych klientów, którzy zlecili renowację i stylizację swojej komody.  

Drewniana komoda swym nowym wyglądem wpisuje się w ramy stylu prowansalskiego wzbogaconego marynistycznym akcentem w postaci szafirowych motywów dookoła szuflad. Ten niezwykle głęboki kolor sprawia, żer mebel przywołuje klimat greckich wysp. Na szczególną uwagę zasługują stylowe i oryginalne unikatowe ceramiczne gałki z metalowymi wstawkami. Nadają one komodzie charakteru i z pewnością wyróżnią ją na tle całej aranżacji wnętrza.

Grecki szafir doskonale sprawdzi się nie tylko jako mebel do przechowywania odzieży, ale również jako produkt, który odmieni styl sypialni, pokoju dziennego lub przestronnego holu. Komoda przyczyni się do stworzenia przytulnego kącika w otoczeniu jasnych dodatków, firan czy bibelotów.

Wymiary: wysokość 92 cm, długość 76 cm, głębokość 37 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Grecki szafir to istne dzieło sztuki, które wyszło spod ręki naszych rzemieślników i plastyków. Stylizacja meble rozpoczęła się w pracowni pracy w drewnie, gdzie wyczyszczono jej powierzchnię i zdjęto starą warstwę komody. Następnie wykonano cyklinowanie mebla. W pracowni rękodzieła komoda została pomalowana białą i niebieską farbą akrylową marki Flugger. Całość zabezpieczono lakierem Sayerlack. Ostatni etap polegał na przymocowaniu nowych gałek.