KOMODY I SZAFKI

stylizacja komody – Sentymentalna opowieść

Stare drewniane meble są jedną z nielicznych rzecz, które niosą w sobie ducha czasu i niezwykły sentyment. Często są to pamiątki od naszych bliskich, rzeczy z niezwykłą historią i duszą. Niestety meble nadgryzione zębem czasu, po wielu latach użytkowania wymagają renowacji i odświeżenia.

Na zamówienie naszej klientki wykonaliśmy renowację pięknej, sosnowej komody, która zachwyciła nas unikatowymi wzorami. Dzięki pracy rzemieślników oraz artystów-plastyków, mebel niemalże w stu procentach powrócił do swojego poprzedniego wyglądu. Ręcznie malowana komoda przyciąga wzrok zachwycającymi wzorami zdobiącymi szuflady. Każdy z nich jest inny, każdy wygląda szlachetnie i nawiązuje do rycerskich herbów. Połączenie intensywnej zielonej barwy, beżu i złota, tworzy piękne i szlachetne połączenie.

Odnowiona komoda będzie pięknie prezentowała się w salonie, sypialni, a nawet przestronnym holu. Mebel z pewnością ożywi wnętrze naszej klientki i jednocześnie wprowadzi do niego nutę sentymentalnego powiewu. Renowacja komody sprawiła, że jeszcze przez długie lata będzie cieszyła się swoją funkcjonalnością i pięknym wyglądem.

Wymiary: wysokość 109 cm, szerokość 89 cm, głębokość 48 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Stary, zapomniany mebel został przywieziony do naszej pracowni aż z Norwegii. Na zamówienie klientki odnowiliśmy drewnianą komoda, która jest rodzinną pamiątką. Wymagała ona bardzo dużo pracy i precyzji, gdyż oryginalny wzór zdobiący szuflady był bardzo precyzyjny. Na początku mebel trafił na stolarnię, gdzie został oczyszczony, zdjęto jego starą warstwę, usunięto złuszczająca się farbę, wyszlifowano powierzchnię. Następnie uzupełniono ubytki. Usunięto stare okucia i kluczynki. Następnie w pracowni rękodzieła mebel został pokryty podkładem. Kolejno artyści pomalowali go farbami marki Flugger oraz Polycolor. Najwięcej pracy wymagały szuflady. Na szczęście niemalże w stu procentach udało się namalować taki sam dekoracyjny wzór. Dodatkowo szuflady zostały tak jak w oryginale, wzbogacone złotym odcieniem. Dodaliśmy także nowe ukucia i uchwyt. Całość zabezpieczono lakierem do drewna marki Flugger.