KOMODY I SZAFKI

stylizacja komody – W ludowej izbie

Na zamówienie naszej klientki wykonaliśmy renowację i stylizację starego kredensu. Teraz dzięki metamorfozie może pełnić funkcję komody. Mebel zachwyca ręcznie malowanymi kaszubskimi wzorami. Ludowe wzory zachwycają bogactwem swych barw i przyciągają każde spojrzenie.

Stary drewniany kredens to rodzinna pamiątka, która jest obecna w rodzinie naszej klientki. Szary zapomniany mebel zmienił swój charakter – będzie służył jako komoda w pokoju dziennym. W ludowej chacie to istne dzieło sztuki, zyskała nowy unikatowy wygląd i dawną funkcjonalność. Finezyjne wzory ozdabiające drzwi mebla to nic innego, jak kaszubski haft, który swoją historią sięga XIII wieku. Każda z jego barw nawiązuje do życia codziennego. Wśród motywów najczęściej pojawiają się: róże, tulipany, niezapominajki, chabry, bratki czy stokrotki.

Stary kredens zmienił się w przepiękną komodę, która upiększy pokój dzienny naszej klientki. Białe i beżowe tło stylowo eksponuje wielobarwny wzór folklorystyczny. Mebel posiada szufladki i półki, dzięki czemu posłuży do przechowywania garderoby, tekstyliów czy bibelotów.

Wymiary: długość 146 cm, szerokość 50,5 cm, wysokość 94,5 cm

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Drewniany kredens zmienił się w komodę dzięki profesjonalnej renowacji i stylizacji. Pierwszy etap prac rozpoczął się w pracowni pracy w drewnie. Stolarze oczyścili jego konstrukcję i zeszlifowali starą powłokę. Uzupełniono ubytki oraz wzmocniono konstrukcję komody. Następny etap to dorobienie nowej półki, a także dołożenie gałek i zamków. W pracowni rękodzieła mebel został ręcznie pomalowany akrylowymi farbami Flugger, które posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Następnie artysta-plastyk z największą precyzją namalował kaszubskie wzory. Całość pokryto lakierem do drewna marki Sayerlack.