KOMODY I SZAFKI

komoda folkowa - Szwajcaria Kaszubska

Malownicze wsie, urocze dzikie plaże i bujne lasy – ten niesamowity widok rozpościera się nad jedną z najpiękniejszych krain w Polsce. Szwajcaria Kaszubska urzeka nie tylko przyrodniczą arkadią, ale przede wszystkim kulturą ludową.

Barwny folklor może być unikatową inspiracją dla stylizowanych mebli, tym bardziej, jeśli jest to rodzima tradycja. Finezyjne wzory ozdabiające komodę to nic innego, jak kaszubski haft, który swoją historią sięga XIII wieku oraz żeńskich zakonów benedyktynek i norbertynek. Na białym tle komody artysta-plastyka namalował siedmiobarwny kwiatowy motyw, który harmonijnie komponuje się w niebieskimi elementami blatu i podstawy. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko artystyczny mebel, ale  także doskonały sposób na przechowywanie odzieży lub dodatków do naszego wnętrza.

Szwajcaria Kaszubska to brzozowa komoda, która wprowadzi do wnętrza folkowy design czerpiący ze źródeł lokalnej kultury. Mebel wraz z ręcznie wykonanymi dodatkami, barwnymi bibelotami czy ludowymi dekoracjami, sprawia, że nasza aranżacją otoczy się skarbnicą czystego piękna. W jasnym salonie, pastelowej sypialni lub przestronnym pokoju dziennym, komoda będzie efektownym meblem, który przyciągnie każde spojrzenie. Wraz z niciakiem Kaszubska osada stworzy efektowny zestaw.

Informacje szczegółowe

Wymiary: długość 169 cm, wysokość 95 cm, głębokość 62 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Masywna komoda przybrała nowy wygląd dzięki profesjonalnej stylizacji. Pierwszy etap prac rozpoczął się w pracowni pracy w drewnie. Stolarze oczyścili brzozową konstrukcję i zeszlifowali starą powłokę. Na mebel nałożono niewielkie ilości szpachli, uzupełniono ubytki oraz wzmocniono konstrukcję komody, m.in. poprzez klejenie pojedynczych elementów. Następny etap to dorobienie nowego blatu, a także wymiana okuć. W pracowni rękodzieła mebel został ręcznie pomalowany akrylowymi farbami Flugger, które posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Następnie artysta-plastyk z największą precyzją namalował kaszubskie wzory. Całość pokryto lakierem do drewna.