KOMODY I SZAFKI

drewniana szafka - Turkusowa zatoka

Pastelowe kolory, subtelne dodatki czy kwiatowe wzory jednoznacznie kojarzą się ze stylem romantycznym. Do stworzenia takiego wnętrza potrzebne są meble z duszą i charakterem. Szafka Turkusowa zatoka idealnie sprawdzi się właśnie w takich miejscach.

Bielony, przecierany front połączony z odcieniem niebieskiego dosłownie przenosi do uroczego dworku rodem z XIX wieku. Dzięki ręcznie zdobionym i wyrafinowanym ornamentom umieszczonym na froncie, mebel zyskuje oryginalny charakter. Całość ozdabiają charakterystyczne uchwyty, które swoim wyglądem przypominają rustykalne kołatki.

Turkusowa Zatoka to połączenie litego drewna bukowego, dębowego i brzozowego. Szlifowanie, wykorzystanie akrylowych farb czy lakieru stanowi część procesu stylizacji mebla, który odzyskał świeżość i lekkość przy wsparciu artystów-plastyków. Dzięki dwóm długim półkom szafka przyda się do uporządkowania przestrzeni lub doskonale sprawdzi się jako miejsce ekspozycji domowych sprzętów czy dekoracji. Nasz produkt idealnie wkomponuje się we wnętrza wypełnione ciepłem i harmonią.

Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 68 cm, szerokość 118 cm, głębokość 41cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Turkusowa zatoka to niezwykle elegancka szafka, która otrzymała drugie życie i zyskała romantyczny charakter. Jej proces renowacji rozpoczęli profesjonalni stolarze, którzy zajęli się szlifowaniem powierzchni mebla, uzupełnianiem wszelkich braków i malowaniem lakierem podkładowym Kapon. Posiada on atesty higieniczne, potwierdzające, iż jest to produkt hipoalergiczny, nie powodujący uczuleń.

Następnie Turkusowa zatoka przeszła swoją metamorfozę w pracowni rękodzieła. Szafka została pomalowana farbami akrylowymi firmy Flugger. Produkty te posiadają oznaczenie Ecolebel, świadczące o tym, że ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Dla uzyskania efektu postarzenia mebla, wykorzystano Medium Vintage Effect (Pentart) oraz patynę DecorFin. Pentart to środek wytwarzany z naturalnych składników, jest nietoksyczny i przyjazny środowisku. Z kolei produkty DecorFin spełniają standardy dotyczące higieny i bezpieczeństwa zawarte przez organizację CEPE (Europejska Organizacja Producentów Farb i Tuszy). Całość zwieńczyło zamontowanie okuć i uchwytów. Pomalowano je także czarną emalią firmy Eurocolor. Jest to środek bezpieczny dla środowiska.