KOMODY I SZAFKI

francuska komoda - Wiosenna markiza

Piękno dębowego drewna urzeka swoją elegancją i stylem dodając wnętrzu artystycznego wyrazu. Komoda Wiosenna markiza zachwyca swoim wyglądem stylizowanym na czasy ludwikowskie. Dolne frezowania oraz kabriolowe nogi doskonale oddają czar pałacowego klimatu. Barwy zieleni, brązu i złota nadają jej wyjątkowego charakteru, który dopełniają szykowne, miedziano–złote uchwyty. Dzięki łamaniu i przecieraniu kolorów, uzyskano efekt upływu czasu i atmosferę minionych epok.

Ręcznie malowane wzory w odcieniu złota, uwydatniają artystyczny i subtelny charakter mebla. Każdy element został odnowiony i ręcznie dopracowany przez artystów–plastyków, dzięki czemu mebel ma swój jedyny i niepowtarzalny wygląd. Ta niezwykła komoda stanowi połączenie estetyki i praktycznego zastosowania. Trzy głębokie szuflady pozwolą na organizację przestrzeni w sypialni. Idealnie sprawdzi się także w salonie jako stylowy dodatek, który przyciągnie niejedno spojrzenie.

Komoda Wiosenna markiza to mebel, który zyskał drugie życie, dzięki profesjonalnej stylizacji. Wzmocnienie konstrukcji, polerowanie czy lakierowanie, to tylko niektóre zabiegi przywracające jej subtelność i dawny blask. Nasz produkt doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu, które wypełni magią i stylową formą.

Informacje szczegółowe:

Wymiary: wysokość 100 cm, szerokość 100 cm, głębokość 44 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Wiosenna markiza, to komoda, która przeszła niezwykłą metamorfozę. Niepozorny, dębowy mebel otrzymał francuski, pałacowy charakter. Cała konstrukcja została wzmocniona, a wszelkie ubytki uzupełnione. Po renowacji w stolarni, komoda trafiła do pracowni rękodzieła, gdzie artyści-plastycy pracowali nad jej stylizacją. Mebel został uszlachetniony za pomocą płynnej bitumy (Pentart), a technika stylizacji, to postarzanie. Niezwykły kolor osiągnięto dzięki najwyższej jakości farbom Flugger i Amsterdam. Poszczególne elementy Wiosennej markizy zostały uświetnione lakierem pozłacającym (Liberon). Z kolei wszelkie wzory ozdabiające komodę powstały przy użyciu pasty strukturalnej. Komodę zabezpieczono lakierem do drewna.

Produkty firmy Pentart wytwarzane są z naturalnych składników, to nietoksyczne i przyjazne środowisku preparaty posiadające karty bezpieczeństwa. Farby Firmy Flugger wyróżniają się oznaczeniem Ecolebel świadczącym o tym, że ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Środki konserwujące MI stają się bezpieczne po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu farby.