KWIETNIKI, GAZETNIKI, NICIAKI

niciak w stylu folkowym - Ludowy szyk

Niewielkich rozmiarów stolik przeznaczony do robótek ręcznych zdrobniale nazywany jest niciakiem. Ten unikatowy mebel był ozdobą XIX-wiecznych salonów i gustownych kobiecych buduarów. W minionych latach pełniący funkcję schowka na przybory do szycia, dziś unikatowy, dekoracyjny i niecodzienny dodatek do współczesnych wnętrz.

Ludowy szyk to oryginalny mebel, który współcześnie może pełnić nie tylko funkcję niciaka, ale także ozdobnego stolika. Klasycznym wnętrzom doda ciepła i uroku, z kolei do nowoczesnej aranżacji wniesie ducha przeszłości i ludowego kunsztu, dzięki czemu nasze mieszkanie nabierze charakteru oraz awangardowego wyrazu. Drewniany niciak został ozdobiony ręcznie malowanymi, ludowymi wzorami. Na wewnętrznej pokrywie znajduje się, oryginalny, pięknie zachowany napis „Anno Karin” wraz z datą wykonania mebla – 1939 rok. Tylko ręka prawdziwego artysty mogła stworzyć tak zachwycające, folklorystyczne ornamenty, wieńczące jego całość. Wpadająca w mahoniową głębie konstrukcja oskrzyniowa, została wsparta na toczonych, szpulkowych nogach spiętych łączynami o tym samym kształcie. Z kolei dekoracyjny blat wzmocniono żelaznymi okuciami, które podkreślają jego delikatną formę.

Ludowy szyk idealnie sprawdzi się w klasycznie urządzonej sypialni jako miejsce do przechowywania drobiazgów czy krawieckich przyborów. Wraz z ciemnymi meblami stworzy harmonijne wypełnienie naszego wnętrza, otaczając go wysublimowanym charakterem. Wśród nowoczesnych przestrzeni ludowy niciak zyska miano bezkonkurencyjnej, oryginalnej ozdoby. Na tle jasnych mebli i awangardowych dodatków może pełnić funkcję niewielkiego stolika do przechowywania biżuterii, pamiątek czy bibelotów.  


Informacje szczegółowe
Wymiary: wysokość 63 cm, szerokość 35 cm, długość 26 cm.