KWIETNIKI, GAZETNIKI, NICIAKI

niciak w stylu folk - Kaszubska osada

XVIII i XIX wiek to czas, kiedy popularną formą spędzania wolnego czasu przez kobiety było szycie i haftowanie. Wszystkie niezbędne akcesoria przechowywano w przenośnych pudełkach, które później zyskały miano niciaków.

Kaszubska osada to unikatowy mebel, który w artystyczny i niebanalny sposób sprawi, że przybory do ręcznych robótek znajdą swoje miejsce. Drewniany dodatek został ręcznie pomalowany i ozdobiony za pomocą klasycznego kaszubskiego wzoru opartego na siedmiu kolorach. Folkowy design, który obecnie przeżywa swój renesans, czerpie ze spuścizny polskiej kultury i rodzinnej tradycji.

Przenośna forma mebla sprawia, że jest on podręczny, dzięki czemu można umieścić go nawet w niewielkich pomieszczeniach. Rozsuwana konstrukcja sprawia, że wewnątrz niciaka znajduje się kilka szufladek, które pozwalają na przechowywanie niezbędnych dodatków do szycia. Mebel z pewnością doda uroku salonowej aranżacji z kominkiem w tle. Sprawdzi się także w sypialnianym kąciku oraz w towarzystwie komody Szwajcaria Kaszubska.

 

Informacje szczegółowe:

Wymiary: długość 51 cm, wysokość 47 cm, głębokość 23,5 cm, długość po rozłożeniu 98 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Drewniany niciak zachwyca swym nowym wyglądem i funkcjonalnością. Nasi wykwalifikowani stolarze oraz plastycy przeprowadzili jego niezwykłą metamorfozę. Pierwszy etap to prace na stolarni polegające na rozłożeniu całości, zeszlifowaniu całości, oczyszczeniu drewna i wzmocnieniu konstrukcji. Wymieniono nawiasy i okucia niciaka. W pracowni pracy w drewnie mebel pomalowano farbami akrylowymi marki Fulgger oraz ręcznie wykonano na nim kaszubskie wzory. Niciak zabezpieczono lakierem do drewna.