KWIETNIKI, GAZETNIKI, NICIAKI

stylizacja drewnianego płotka – Folkowe opowieści

Bogactwo kwiatowych i ludowych wzorów sprawi, że oryginalna stylizacja płotka budzi w nas skojarzenia ze swojskim, sielskim i błogim klimatem. Niebanalny charakter dekoracji sprawi, że nasza klientka poczuje się niemalże jak w samym centrum malowniczej, spokojnej wsi.

Ręcznie malowany płotek będzie niezwykłym dodatkiem, który z pewnością zamieni ogród naszej klientki w krainę wpisującą się niemalże w klimat XIX wsi. Unikatowe dekory w postaci motywów utrzymanych w duchu fauny i flory stanowią element, który wyróżnia całą kompozycję. To dzięki ich energicznym barwom, wydobywa się głębia ciemnobrązowego tła płotka.

Na życzenie naszej klientki wystylizowaliśmy niepozorny płotek, który odmieni wygląd jej ogrodu. Motywy  folklorystyczne doskonale odnajdują się jako dodatki niemalże w każdym wnętrzu. Urocze detale ożywią nowoczesne przestrzenie wnosząc do nich namiastkę minionych czasów.

Wymiary: długość 105 cm, 110 cm, wysokość 101 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Na życzenie klientki podjęliśmy się renowacji i stylizacji drewnianego płotka, który miał stać się ozdobą w okazałym ogrodzie. Na początku nasi stolarze oczyścili drewno z jego starej warstwy i dawnego koloru. Następnie płotek przygotowano do dalszych czynności. W pracowni rękodzieła artyści pokryli go bejcą. Następnie ze sklejki wykonano różnorodne wzory, które kolejno zostały pomalowane farbą akrylową, tworząc w ten sposób barwne dodatki do płotka. Całość zabezpieczono lakierem do drewna marki Sayerlack.