KWIETNIKI, GAZETNIKI, NICIAKI

Stylizacja drewnianego płotka – Kaszubskie historie

 

Drewniany, ręcznie wykonany i stylizowany płotek będzie idealną dekoracją nie tylko w domu, ale także w biurze czy restauracji. Jasny kolor drewna przywołuje na myśl przytulnie urządzone wnętrza. Ten niecodzienny produkt został wystylizowany na specjalne zamówienie naszej klientki.

Finezyjne wzory ozdabiające płotek mebla to piękny kaszubski haft, który swoją tradycją sięga XIII wieku. Każda z jego barw nawiązuje do życia codziennego. Wśród motywów najczęściej pojawiają się: róże, tulipany, niezapominajki, chabry, bratki czy stokrotki. Folkowy design, który obecnie przeżywa swój renesans, czerpie ze spuścizny polskiej kultury i rodzinnej tradycji.

Ręcznie malowany płotek stanie się jednym z najważniejszych elementów w nowej aranżacji kuchni naszej klientki. Wraz z komodą i nadstawką, które także poddaliśmy renowacji, stworzy unikatowy komplet będący rodzinną pamiątką z duszą i charakterem.

Wymiary: długość 220 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Na specjalne zamówienie naszej klientki wykonaliśmy stylizację drewnianego płotka, który posłuży jako dekoracja ściany w kuchni. Na początku poszczególne sztachetki płotka trafiły do pracowni pracy w drewnie, gdzie każda z nich została ręcznie wyszlifowana i oczyszczona. Następnie drewno zostało przygotowane do dalszych prac poprzez pokrycie je podkładem. Kolejny krok miał miejsce w pracowni rękodzieła, gdzie artyści pokryli produkt farbą marki Flugger oraz namalowali na płotku piękne kaszubskie wzory. Następnie polakierowaliśmy całość.  Do płotka dodaliśmy dwie poprzeczne belki, dzięki którym wzmocniono połączenie wszystkich sztachetek.