PÓŁKI I WIESZAKI

prowansalski wieszak - Alpejski błękit

Styl prowansalski cechuje delikatność, subtelność i nieodparty urok. Szczypta romantyzmu i nuta nostalgii to wyznaczniki dobrze zaaranżowanej przestrzeni w duchu prowansalskich wnętrz. Niezwykłą sztuką jest połączenie użytecznego charakteru z dekoracyjnym i artystycznym wyrazem. Doskonałym przykładem takiego mebla jest nasz unikatowy, biały wieszak.

W każdym holu czy korytarzu obowiązkowy element stanowi wieszak. W niewielkich i przytulnych przestrzeniach doskonały wariant stanowi jego naścienna wersja. Ręcznie malowany sosnowy mebel, przywodzi na myśl alpejską łąkę usłaną uroczymi niezapominajkami. Dla osób, które w swoim wnętrzu cenią ład, harmonię i przytulny charakter, nasz wieszak będzie doskonałym rozwiązaniem. Mebel został odnowiony z największą starannością i precyzją przez rzemieślników oraz artystów-plastyków. Alpejska łąka jest nie tylko podręczny i uniwersalny, ale także bardzo ozdobny, dzięki czemu może zastąpić wszelkie dekoracje na korytarzu czy holu.

Prowansalski, naścienny wieszak sprawdzi się nie tylko w przedpokoju, ale także np. w kuchni, w której wiesza się fartuch, rękawice czy ściereczki. Także w sypialni, gdzie znajduje się stylowa biała toaletka, nasza wieszak pomoże uporządkować codzienną garderobą, cały zasób biżuterii, niewielkie torebeczki lub apaszki i chusty. Sosnowy wieszak stworzy niezapomnianą aranżację wraz z dodatkami wpisującymi się w styl prowansalski np. wiklinowymi koszami, doniczkami z pachnąca lawendą, świecznikami czy drewnianymi zegarami.

 

Informacje dodatkowe

Wymiary: długość 80 cm, szerokość 38 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Stary, sosnowy wieszak zyskał nowy, oryginalny wygląd dzięki niezwykłej metamorfozie. Aby mebel mógł zaprezentować się w nowej odsłonie, nasi stolarze oraz artyści-plastycy przeprowadzili jego renowację. W pracowni pracy w drewnie wieszak został rozłożony, w celu zdjęcia jego starej powłoki. Następnie został dokładnie wyszlifowany i oczyszczony, aby przygotować podłoże do dalszej stylizacji. W pracowni rękodzieła, mebel pokryto akrylową farbą marki Flugger, która posiada oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że jej stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Następnie wieszak pokryto lakierem do drewna, w celu zabezpieczenia całości.