SOFY, FOTELE I KRZESŁA

klasycystyczny fotel - Królewskie złoto

XVIII wiek przyniósł nam wybitnych ebenistów, takich jak Thomas Chippendale. Krocząc drogą antycznych wzorów i zostawiając w tle klimat baroku, zaczęto wówczas tworzyć meble klasycystyczne.

Pałacowy czar otula fotel  Królewskie złoto i przenosi nas wprost do komnaty Ludwika XVI. Nie ma tu jednak przepychu i bogactwa ornamentów, które ustąpiły miejsca delikatnym zdobieniom i dekoracjom snycerskim. Bukowy fotel obsypany wzorem płatków róż na stylowej tapicerce, może pochwalić się również zbieżnymi kanelowanymi nogami czy żłobkowatymi poręczami o wolutowych zakończeniach. Całość, muśnięta barwą złota i miedzi, wpisuje się w klimat epoki klasycyzmu.

Ręcznie stylizowany fotel wprost zaprasza nas do komfortowego wypoczynku w iście królewskim charakterze. Unikatowy mebel będzie efektownym zwieńczeniem eleganckiego gabinetu, klasycznego salonu czy gustownej sypialni.

Wymiary: wysokość 75 cm, głębokość 47 cm, szerokość 58 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Bukowy fotel przeszedł niezwykłą drogę metamorfozy, dzięki której może na nowo cieszyć się swoją użytecznością i pięknym wyglądem. Na początku oczyszczono mebel, poprzez zdjęcie jego starej powłoki. Następnie odśnieżono jego tapicerkę. W pracowni rękodzieła bukowe drewno zostało pokryte Pozłotą Deco marki Starwax w odcieniu miedzi i złota. Dekoracyjny środek, wyprodukowany na bazie wody, jest nietoksyczny i bezpieczny w użytkowaniu. Ostatnim etapem stylizacji było pokrycie drewnianej ramy lakierem firmy Sayerlack.