SOFY, FOTELE I KRZESŁA

francuska bankietka - Le Roi Soleil

Le Roi Soleil to mebel wykonany z najwyższej jakości drewna orzechowego, które cieszy się niezwykłą trwałością. Bankietka tworzy wykwintną kompozycję utrzymaną w stylu ludwikowskim o czym świadczą kabriolowe nogi, ozdobione profilowanymi rzeźbieniami i zakończone efektowymi poduszkami. Całość wzbogacają wygięte wolutowo poręcze, w których wnętrzu znajdują się dwa ozdobne wałki. Poduszki zostały ręcznie wykonane i ozdobione dekoracyjnym frędzlami. Wszelkie żłobienia i rzeźbione elementy mebla zostały podkreślone srebrną farbą, dzięki czemu tworzą harmonijną całość z białą ramą. Jednak najpiękniejszą dekoracją bankietkistanowi jej unikatowy materiał, który niczym królewski ogród zachwyca bogactwem kolorów świata przyrody. Tapicerka została wzbogacona ozdobnym sznurem, nawiązującym do XVII – wiecznych galonów.

Le Roi Soleil to mebel wymagający odpowiedniej ekspozycji, aby każdy jego detal mógł zostać zauważony i doceniony. W dużym salonie z pewnością umili czas miłośnikom dobrej literatury lub smakoszom wybornej kawy. Z kolei w gabinecie może pełnić rolę oryginalnej ozdoby, która wprowadzi do wnętrza atmosferę francuskiego pałacu. Bankietka idealnie sprawdzi się także w sypialni jako gustownie dobrany dodatek czy element zestawu wypoczynkowego.

Informacje szczegółowe

Wymiary: długość 97 cm, głębokość 49 cm, wysokość 73 cm, długość siedziska 75 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Aby królewski mebel na nowo zachwycił nas swą unikatowa formą i eleganckim wyglądem, bankietka przeszła proces renowacji i stylizacji. W stolarni zdemontowano jego wszystkie elementy i oczyszczono je ze starej powłoki. Następnie wzmocniono całą konstrukcję mebla i uzupełniono ubytki. Z kolei w pracowni rękodzieła szezlong został pokryty białą farbą Flugger, bezpieczną dla zdrowia i nie powodującą po wyschnięciu reakcji alergicznych. Dekoracyjne rzeźbienia pomalowano srebrnym odcieniem farby tej samej marki. Kolejnym etapem było nałożenie patyny, aby osiągnąć efekt postarzenia i jeszcze mocniej podkreślić upływający czas. Najważniejszy etap stanowiło nałożenie nowej tapicerki, która cechuje się wysoką jakością wykonania i odpornością na ścieranie. Ostatnim krokiem renowacji Le Roi Soleil było złożenie wszystkich elementów.