SOFY, FOTELE I KRZESŁA

ludwikowski komplet - Dolina róż

Zniewalający zapach rozkwitających kwiatów roztacza się wśród bułgarskiej Doliny Róż. Zachwycająca feeria barw, przepełniona odcieniami różu przenosi nas do bajecznej arkadii.

Niewielkie krzesełka wpisują się w ramy stylu ludwikowskiego, co obrazują kabriolowe nogi uświetnione kwiatowymi dekoracjami oraz żłobieniami w kolorze złota. Ich pałacowy charakter został oddany dzięki efektownemu materiałowi wzbogaconemu dekoracyjnym galonem. Natomiast ręcznie wykonane rzeźbienie wieńczące oparcie jawi się nam niczym królewska korona. Olchowo-brzozowy stolik utrzymany w kremowej tonacji dodaje całości delikatności i wdzięku.

Niewielki stolik wraz z dwoma krzesłami tworzy romantyczny zestaw, który z pewnością doceni każda kobieta. Komplet warto wzbogacić o szezlong – Bajkowa orchidea, który dopełni całą aranżację wnętrza.

Informacje dodatkowe

W skład zestawu wchodzi stolik i dwa krzesła.

Wymiary

Stolik: wysokość 61,5 cm, średnica 54,5 cm.

Krzesła: wysokość 98 cm, wysokość do siedziska 46 cm, szerokość 40 cm, głębokość 37 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Unikatowy zestaw Dolina róż może się cieszyć nowym wyglądem, dzięki profesjonalnej stylizacji. Pierwszy etap prac został przeprowadzony w stolarni, gdzie w pierwszej kolejności zeszlifowano starą powłokę mebli. Z krzeseł, które zostały wykonane m.in. z sosnowej sklejki, zdjęto tapicerkę i uzupełniono ubytki w drewnie. Podobnie w okrągłym stoliku – wzmocniono jego konstrukcje, uzupełniono ubytki i sklejono jej podstawę. W blacie zeszlifowano kamień, a następnie go wypolerowano. Krzesełka zyskały także nowa tapicerkę i ozdobny sznur – nawiązujący do dawnych galonów. Kolejny etap prac przebiegał w pracowni rękodzieła. Tam ręcznie pomalowano meble przy użyciu farb akrylowych Flugger i Autentico. Wszelkie kwiatowe zdobienia namalował artysta-plastyk, posługując się przy tym akrylowymi farbami marki Amsterdam. Całość pokryto lakierem do drewna.