SOFY, FOTELE I KRZESŁA

ludwikowski komplet - Paryski błękit

Styl ludwikowski od zawsze urzeka swymi finezyjnymi kształtami i wytworną formą. Inspirowany czasami Ludwika XV zestaw Paryski błękit przywołuje na myśl klimat pałacowego salonu. Roztaczając wokół siebie aurę Wersalu przenosi nas do XVIII wieku.

Czteroczęściowy komplet urzeka swą konstrukcją i efektownym wyglądem. Dekoracyjny błękitny gobelin wygląda niczym letnia łąka utkana delikatnymi różami. Jego łączenia i podłokietniki wieńczą pinezki tapicerskie utrzymane w kolorze miedzi. Paryski błękit bez wątpienia jest kompletem, który nosi ślady upływającego czasu. Sofa ma nieco jaśniejszy odcień od dwóch pozostałych foteli, co jest żywym dowodem, iż zestaw nie jest kompozycją z czasów współczesnych. Niezwykle precyzyjna rzemieślnicza praca tworzy dzieło na miarę prawdziwego króla. Bukowy komplet został muśnięty metalicznym odcieniem srebra i brązu na rzeźbionych elementach czy kabriolowych nogach. Stylowe, kwiatowe ornamenty idealnie współgrają z gobelinowym materiałem utrzymanym we florystycznym klimacie. Ukoronowanie kompletu stanowi ława, a jej rattanowy blat tworzy finezyjną plecioną ozdobę.

Ludwikowski zestaw idealnie sprawdzi się w przestronnym, jasnym salonie utrzymanym w klasycznym stylu. Na tle pastelowych ścian stworzy elegancką kompozycję, która sprawi, że popołudniowa kawa nabierze zupełnie innego smaku. W nowoczesnych wnętrzach Paryski błękit zyska miano unikatowego kompletu, który wprowadzi do aranżacji nutę francuskiej elegancji.

Informacje szczegółowe

W skład zestawu wchodzi: ława, sofa oraz dwa fotele.

Wymiary

Ława: długość 105 cm, szerokość 51 cm, wysokość 53 cm.

Sofa: długość 118 cm, wysokość 86 cm, głębokość siedziska 50 cm.

Fotele: szerokość 59 cm, wysokość 88 cm, głębokość siedziska 52 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Zanim Paryski błękit otrzymał odświeżony wygląd i nową nazwę, przeszedł proces stylizacji. Na początku meble zostały oczyszczone, aby przygotować podłoże do nałożenia nowej warstwy. Niewielkie ubytki w zestawie zostały pokryte bejcą nitro, dekoracyjne ornamenty i zdjęcia pokryto metaliczną pastą woskową Decoart Metallic Lustre w odcieniu Orange Flicker oraz Iced Espresso. Całość zabezpieczono dwuskładnikowym lakierem akrylowym Oli-Cryl.