SOFY, FOTELE I KRZESŁA

ludwikowski komplet - Perła baroku

Niezwykła woń czerwonych róż unosi się niczym lekki wiosenny wiatr, który otula pałacowe ogrody.  Intensywny kolor najpiękniejszych kwiatów świata, był inspiracją dla najznakomitszych artystów w czasach Ludwika XIV. Niezwykły klimaty tamtych czasów został oddany w postaci wytwornego zestawu mebli.  

Elegancki komplet Perła baroku to kwintesencja stylu ludwikowskiego, będącego wyznacznikiem dobrego smaku, szyku i klasy. Sofa wraz z fotelami wprowadzi do wnętrza klimat siedemnastowiecznej  Francji, gdzie swe rządy sprawował Król Słońce. Piękna tapicerka, utkana w róże, dodaje im nie tylko uroku, ale i wysublimowanego charakteru. Jej zwieńczeniem i niezwykłą dekoracja są ozdobne tapicerskie pinezki, które zapewniają trwalsze mocowanie tkaniny. Są także artystyczną dekoracją, uświetniającą obicia podłokietników. Całość uświetniają ornamenty z motywami kwiatowymi podkreślone złoto-metaliczną barwą, mieniąca się niczym drogocenny kryształ.

Perła baroku to idealny zestaw, który będzie pasował do klasycznie urządzonego salonu, w którym unosi się duch stylu ludwikowskiego. Komplet będzie wspaniale komponował się wśród dodatków utrzymanych w ciemnej kolorystyce. Z kolei w nowoczesnym wnętrzu Perła baroku zyska miano unikatowego kompletu, który wprowadzi do salonu ducha przeszłości i czar francuskiego pałacu.

Informacje szczegółowe

W skład zestawu wchodzi sofa i dwa fotele.

Wymiary:

sofa: wysokość 90 cm, głębokość 47 cm, szerokość 126 cm, wysokość do siedziska 41 cm;

fotele: wysokość 85 cm, głębokość 47 cm, szerokość 61 cm, wysokość do siedziska 41 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Dzięki naszej stylizacji, szykowny, ludwikowski zestaw zyskał nowy i odświeżony wygląd. Na początku trafił do pracowni pracy w drewnie, gdzie został oczyszczony i sprawdzony pod względem jakości.  Następnie komplet został skierowany do artystów-plastyków z pracowni rękodzieła. Tapicerka utkana z najwyższej klasy materiału została wyczyszczona, dzięki czemu zyskała nowy wygląd. Zestaw pokryto także woskiem, aby podkreślić kolor drewna i zachować jego połysk. Płyciny i ornamenty Perły baroku podkreślono farbą wodną Cadence, która posiada certyfikat EN 71 & CE.