SOFY, FOTELE I KRZESŁA

stylizacja krzeseł – W kolorach tęczy

 

Przestronny salon wypełni się niemalże wszystkimi kolorami tęczy, dzięki ręcznie stylizowanym krzesłom. Na specjalne zamówienie klientki przeprowadziliśmy metamorfozę, która zupełnie odmieniła wygląd jej mebli. 

Czternaście krzeseł oraz dwa fotele zyskały drugie życie, za sprawą pracy naszych rzemieślników i artystów. Dzięki temu, meble będą w wyjątkowy sposób komponowały się w okazałym stołem w salonie naszej klientki. Każde drewniane krzesło jest indywidualnym produktem, a jego nowy kolor wywołuje uśmiech na twarzy. W połączeniu z wysokiej klasy szarą tapicerką, meble tworzą zachwycającą całość.

Zestaw W kolorach tęczy nada świeżości i ożywi każde wnętrze. Krzesła z pewnością będą przyciągać wzrok nie tylko domowników, ale także wszystkich gości.  

Wymiary:

Krzesło: wysokość 98 cm, szerokość 46 cm, głębokość siedziska 42 cm.

Fotel: wysokość 99,5 cm, szerokość 59 cm, głębokość siedziska 43 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Zestaw czternastu drewnianych krzeseł i dwóch foteli został wystylizowany na zamówienie naszej klientki. W pierwszym etapie meble trafiły do pracowni pracy w drewnie, gdzie zostały oczyszczone ze starej warstwy. Szlifowanie pozwoliło na odsłonięcie drewna i przygotowanie go do dalszej obróbki. W trakcie pracy ze stelażem, tapicer zdjął stary materiał z siedziska i oparcia krzeseł, a następnie założył nową, wysokiej klasy szarą tkaninę.  W pracowni rękodzieła artyści pomalowali zestaw akrylowym podkładem Flugger, a następnie farbami tej samej marki. Kolejny etap prac polegał na zabezpieczeniu drewna lakierem Sayerlack. Ostatnim zadaniem było przymocowanie tapicerowanego siedziska i oparcia.