SOFY, FOTELE I KRZESŁA

ludwikowski szezlong - Bajkowa orchidea

Urzekający róż otula zachwycający pałacowy mebel, rodem z baśniowej krainy. Niczym rozkwitający kwiat – szezlong kusi swym finezyjnym kształtem i artystycznymi zdobieniami. Wystarczy jedno spojrzenie, aby poczuć się niczym w królewskim pałacu.

W każdym stylowym salonie, gabinecie lub w sypialni powinny pojawić się eleganckie meble, które  stanowią nie tylko miejsce do wypoczynku, ale spełniają również funkcję dekoracyjną. Bajkowa orchidea, to szezlong wpisujący się w ramy stylu ludwikowskiego. Niskie kabriolowe nogi idealnie komponują się z falistą linią oparcia oraz dekoracyjną dolną ramą.  Brzozowa konstrukcja mebla został ozdobiona ręcznie malowanymi kwiatami, które sprawiają, że mebel zyskuje lekkość i romantyczny charakter. Efektowne oparcie, podobnie jak długie siedzisko, wyścielono miękką, najwyższej klasy tapicerką.

Szezlong będzie idealnym miejscem, który wprowadzi do naszej aranżacji odrobinę luksusu, elegancji i sztuki. Ręcznie stylizowany mebel będzie doskonałym sposobem na zmianę swojego wnętrza i nadaniu mu oryginalnego charakteru. Mebel przeniesie nas do iście bajkowej krainy otoczonej kwiatowymi ogrodami.

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 89 cm, głębokość siedziska 52,5 cm, długość 210 cm, wysokość do siedziska 51 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Szezlong Bajkowa orchidea zachwyca swym nowym wyglądem. Grono fachowców czuwało nad jego procesem metamorfozy. Pierwszy etap stylizacji miał miejsce w stolarni, gdzie zeszlifowano starą powłokę mebla, oczyszczono go i  uzupełniono ubytki, m.in. za pomocą żywicy epoksydowej. Następnie mebel został utwardzony Hekolem. Kolejny etap to wzmocnienie nóg oraz pleców. W pracowni pracy w drewnie szezlong został pomalowany farbami akrylowymi marki Flugger, które posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Z kolei dekoracyjne złocenia wykonano farbą Autentico. Zwieńczeniem prac było pokrycie mebla lakierem do drewna.