STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

dębowy stół – Królewski majestat

Królewski majestat, to niesamowite dzieło nawiązujące do stylu eklektycznego, którego cechą wyróżniającą była obfitość wyszukanych rzeźbień oraz toczone formy górnej i dolnej części nóg. Zgodnie z kanonami sztuki mistrzów meblarstwa, do wykonania mebla użyto litego drewna dębowego z wyraźnym rysunkiem słojów.

Unikatowy egzemplarz z pewnością zrobi wrażenie podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Realistyczne rzeźbienia w kształcie lwów sięgające w głąb drewna, patrzących w cztery strony świata – niczym strażnicy, pilnują spokoju domowego ogniska. Niezwykle plastyczne, symetryczne rzeźby i rozmyte kontury ornamentów o motywach roślinnych w połączeniu ze światłem, wydobywają z nich niezwykłe wrażenie powagi i dostojeństwa.

Stół niewątpliwie idealnie wkomponuje się do eleganckiego wnętrza kuchni lub salonu oraz do ich rustykalnej i sielskiej wersji, w towarzystwie beżu, szarości i bieli. Mebel stworzy wrażenie spokoju i idealnej harmonii.

Wymiary: długość 120 cm, szerokość 75 cm, wysokość 85 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Renowację i stylizację mebla rozpoczęto od napraw i uzupełnienia samej konstrukcji, jak i blatu, który prostowany był przy pomocy listew sosnowych. Następnie zaszpachlowano ubytki i zeszlifowano starą powłokę. W celu uzyskania unikatowego efektu głębi koloru, naniesiono kilka warstw lakieru podkładowego, kaponu i farby akrylowej, a następnie przecierano powierzchnię i ranty papierem ściernym. Wykorzystując technikę postarzania zastosowano płynną patynę, wosk i farby kredowe Autentico Vintage, a następnie wypolerowano powierzchnię. Użyte do wykonania mebla farby Flugger posiadają oznaczenie Eco Lebel świadczące o tym, że ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.