STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

eklektyczny stół - Promienny świt

Eklektyzm łączy w sobie wiele niejednorodnych motywów i elementów, tworząc wyjątkową i niebanalną kompozycję. Ręcznie stylizowany stół Promienny świt to wyraz twórczej stylizacji w oparciu o styl eklektyczny i rustykalny.

Dębowy mebel zachwyca bogactwem swoich ornamentów i rzeźbień w wyszukanej formie lwich głów. Stół wpisuje się w konwencję eklektyzmu za sprawą toczonych nóg oraz stylowych tralek łączących jego nogi. Blat stołu pokazuje ducha upływającego czasu w postaci delikatnych zarysowań i spękań, które niosą w sobie wartość historyczną i sentymentalną. Jego powierzchnię ozdobiono ręcznie malowanymi motywami roślinnymi, które są nawiązaniem do zdobień oskrzyni mebla.

Dzięki delikatnym przetarciom i pastelowym kolorom Promienny świt nawiązuje do styl rustykalnego. Stół stworzy niepowtarzalną aranżację z nowoczesnymi meblami oraz dodatkami w stylu loftowym loftowym czy skandynawskim.

Wymiary: długość 120 cm, szerokość 75 cm, wysokość 85 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Renowację i stylizację mebla rozpoczęto od szlifowania, zdjęcie starej warstwy stołu. Następnie zaszpachlowano ubytki oraz prostowano blat. Kolejno naniesiono kilka warstw lakieru podkładowego, kaponu i farby akrylowej, a następnie przecierano powierzchnię i ranty papierem ściernym. Wykorzystując technikę postarzania zastosowano płynną patynę, wosk i farby kredowe Autentico Vintage. Użyte do wykonania mebla farby Flugger posiadają oznaczenie Eco Lebel świadczące o tym, że ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.