STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

francuski stolik kawowy - Je suis enchanté

Stare z nowym skomponowane ze smakiem w idealnych proporcjach - według francuskiej sztuki aranżacji wnętrz, wszystkie meble i dodatki można nonszalancko ze sobą łączyć i świetnie do nich pasują nowoczesne kompozycje. Stolik kawowy awangardowo łączy wdzięk i elegancję z wygodą i luzem, osiągając przy tym wrażenie niebywałego szyku. Je suis enchante to mebel z duszą, w której trwa nieustanne twórcze wzburzenie. Designerska perełka, która pasuje zarówno do klasycznego salonu, jak i wnętrz w stylu modernistycznym.

Blat stolika wyeksponowało intrygujące formą i barwą szkło. Nietuzinkowa ekspozycja korków szlachetnych trunków przywołuje senne wspomnienia Bourgeoise sączącej likier przy kominku i pozwala na zanurzenie się w otchłani spokoju i odprężenia. Przeplatające się kolory adamaszkowego rozkwitu z nutą świeżej pomarańczy hipnotyzują wytrawnym smakiem wspomnień skąpanego w słońcu lata…

Stolik Je suis enchanté zwraca uwagę na kapryśnie wygięte kabriolowe nogi, które znajdują swoje odbicie w stylu śródziemnomorskiego klimatu. Ich esowaty kształt oparty na fantazyjnie giętej linii bukowego drewna  tworzy swoistą – ekspresyjną i przyciągającą spojrzenia rzeźbę.  Jest w nich ów nieuchwytny francuski wdzięk, który sprawia, że całość jest tak wyjątkowa.

 

 Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 52 cm, szerokość 52 cm, długość 105 cm

Droga niezwykłej metamorfozy

Metamorfozę Je suis enchanté rozpoczęto w stolarni, gdzie zdemontowano stary blat stolika, zaś ramę i nogi odrestaurowano. Konstrukcja została wzmocniona, ubytki uzupełnione, a całość polakierowana lakierem poliuretanowym firmy Dragon charakteryzującym się niezwykłą wytrzymałością. Otwór, w którym osadzony został nowy blat delikatnie poszerzono i wyrównano. W miejsce starego pulpitu, został włożony nowy prostokątny panel z owalnymi zaokrągleniami, utworzony z dekoracyjnego szkła laminowanego.

Szkło jest bezpieczne dla użytkowników - w przypadku rozbicia nie rozpada się ono na mniejsze kawałki ( folia, która została umieszczona wewnątrz utrzymuje kawałki pękniętego szkła na miejscu). Powstała w ten sposób szyba cechuje się wysoką jakością i odpornością. Szkło posiada atest - klasa bezpieczeństwa 1b1.