STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stół w stylu ludwikowskim - Korona drzew

Gdy na wiosnę przyroda budzi się do życia, a w powietrzu unosi się zapach kwitnącego jaśminu, wszystko nabiera jaśniejszych barwy otulone ciepłymi promieniami słońca. Aby poczuć tę niezwykłą atmosferę w swojej aranżacji, wystarczy umieścić w niej nasz szykowny stół.

Wzorowany na stylu ludwikowskim biały, brzozowy stół jest unikatowym meblem, który łączy w sobie elementy klasycznego i nowoczesnego charakteru. Kabriolowe nogi nawiązują do czasów panowania trzech Ludwików, z kolei oryginalny, ręcznie malowany wzór to element współczesnej stylistyki. Korona drzew to dzieło znakomitych artystów-plastyków, którzy zadbali, aby każdy element mebla był starannie dopracowany. Wzór w postaci finezyjnych listków i ptaków, wykonany tuszem kreślarskim, mieni się barwami starego złota. Dekoracja powielona jest także na wkładzie do stołu, dzięki któremu mebel jest w stanie skupić wokół siebie większą ilość osób.

Elegancki salon z pewnością zyska niesamowitą klasę, jeśli znajdzie się w nim ten oryginalny i artystycznie wykonany stół. Jasne krzesła i dekoracyjne świeczniki dodadzą meblowi charakteru i mocniejszego wyrazu. Utrzymana w ludwikowskim stylu jadalnia  bądź kuchnia będzie także idealnym miejscem dla Korony drzew.

Informacje dodatkowe

Wymiary: szerokość blatu przed rozłożeniem 108 cm, szerokość stołu z wkładką 158 cm, wysokość 79 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Do niedawna okrągły brzozowy stół w niczym nie przypominał eleganckiego mebla. Dzięki stylizacji przeprowadzonej przez profesjonalnych artystów-plastyków może cieszyć nasze oczy zupełnie nowym wyglądem. W pierwszej kolejności stół trafił do stolarni, gdzie zeszlifowano jego starą powierzchnię. Mebel został oczyszczony, uzupełniono także wszelkie ubytki. Dorobiono także wewnętrzną wkładkę z brzozowej sklejki, aby mebel mógł się rozkładać.

Następnie stół trafił do pracowni rękodzieła, gdzie pomalowano go biała farbą Flugger, która posiada oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że jej stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Dekoracyjny listki na blacie wykonano za pomocą farby Autentico zgodnej z normą EN71-3. Całość pokryto lakierem odpornym na ścieranie oraz lakierem firmy Flugger.