STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

biały stolik z krzesłami - Mademoiselle romantique

Zestaw Mademoiselle romantique to połączenie elegancji i szyku. Pałacowy klimat i francuski czar mogą zagościć w Państwa domu i zamienić go w oryginalną i wytworną przestrzeń. Romantyczny zestaw wprowadza atmosferę rodem z salonu Ludwika XV.

Komplet wykonany z litego drewna dębowego, stanowi kwintesencję udanej stylizacji mebli z duszą i charakterem. Delikatny biały kolor, przełamano odcieniem złota, który podkreśla roślinne wzory oraz unikatowe zwieńczenia kabriolowych nóg. Zakończone motywem zwierzęcych łapy, nawiązują do nakładanych przed laty trzewików ze złoconego brązu, na dolnej części mebli. Eleganckie krzesła, klasyczny fotel oraz uroczy podnóżek zapewnią niezwykłą wygodę połączoną z dobrym stylem i unikatowym wyglądem. Starannie odnowiona konstrukcja oskrzyniowa pięknie komponuje się z nowym tapicerowanym obiciem. Najwyższej jakości materiał idealnie podkreślają ręcznie wykonane taśmy ozdobne.

Mademoiselle romantique to zestaw, który sprawi, że każde spotkanie przy dobrej kawie czy herbacie upłynie w wyjątkowej i magicznej atmosferze. Doskonale sprawdzi się w salonie, któremu nada romantycznego i subtelnego charakteru. Komplet może uświetnić również jadalnię, zamieniając ją we wnętrze w stylu francuskiego Wersalu. Zestaw nosi delikatne ślady użytkowania, będące znakiem czasu. Na blacie stolika widnieją drobne pęknięcia wynikające z naturalnej konstrukcji drewnianego mebla. Mademoiselle romantique to idealne rozwiązanie dla miłośników powiewu historii w nowoczesnych wnętrzach.

Informacje szczegółowe

W skład zestawu wchodzi stolik, dwa krzesła, fotel oraz podnóżek.

Wymiary:

Stolik: średnica 60 cm, wysokość 78 cm.

Krzesła: wysokosć 92 cm, szerokośc oparcia 35 cm.

Fotel: wysokość 93 cm, szwerokość siedziska 47 cm, długość siedziska 55 cm.

Podnóżek: długosć 36 cm, szerokość 23 cm, wysokość 21 cm.Droga niezwykłej metamorfozy

Zestaw Mademoiselle romantique odzyskał dawną światność dzięki fachowej renowacji. Na początku meble trafiły do stolarni, gdzie usunięto starą tapicerkę i naprawiono elementy konstrukcji. Następnie zeszlifowaną starą powłokę i zaszpachlowano niewielkie ubytki. Z kolei stolik zyskał nowy blat. W pracowni rękodzieła zestaw pomalowano lakierem podkładowym, kolejno nałożono farbę akrylową marki Flugger i zabezpieczono lakierem tej samej firmy. Ranty oraz elementy dekoracyjne ozdobiono woskiem ceranetica i pokryto lakierem Duraclear Americana. Na blacie stołu artyści-plastycy namalowali unikatowy wzór farbą akrylową. Ostatnim etapem metamorfozy było tapicerowanie.

Farby marki Flugger posiadają oznaczenie Ecolebel świadczące o tym, że ich stosowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Lakiery i farby marki Americana produkowanej przez firmę DecoArt (DuraClear) nie są toksyczne, są wykonywane z naturalnych składników. Kapon firmy Domalux (lakier podkładowy) posiada Atest Higieniczny potwierdzający, że odpowiada wymogom higienicznym.