STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stolik z maszyny Singer - New York’s garden

Zabytkowa maszyna do szycia popularnej niegdyś fabryki Singera stanowi prawdziwy rarytas współczesnych rozwiązań wnętrzarskich. Firma Singer Corporation to kultowa marka produkująca maszyny do szycia, założona przez Isaaca Merritta Singera i prawnika Edwarda Clarka w 1851 r. w Nowym Jorku.

Po latach użytkowania maszyna przestała pełnić swoją przemysłową rolę, lecz jej nogi i zdobiące je ornamenty stały się natchnieniem naszych artystów do zaprojektowania wdzięcznego stolika w stylu vintage. Ozdobne żeliwne nogi maszyny Singer idealnie wkomponują się w każde nowoczesne wnętrze. Drewniany blat z ceramiczną inkrustacją nadaje całości lekkości i animuszu.

Zachwycający kafel w kolorze pudru ożywił mebel, nadając mu unikalnego charakteru. Połączenie metalu, drewna i ręcznie wypalanej ceramiki w formie postindustrialnej idylli, pozwala na wykorzystanie mebla zarówno do salonu, kuchni, ganku, czy jako ozdoba nowoczesnego biura.  

Informacje szczegółowe

Wimiary: długość 100 cm, wysokość 78 cm, szerokość 55 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

New York’s garden to niezwykły produkt, który przeszedł długi proces metamorfozy. Spód podtrzymujący zabytkową maszynę do szycia, teraz stał się ażurowym stolikiem herbacianym, idealnym przy porannym czytaniu prasy lub wieczornej książce. Podobnie jak w przypadku większości prac konserwatorskich, tak i tutaj, podstawa maszyny została zdemontowana i oczyszczona. Następnie zeszlifowano powierzchnię i pomalowano stelaż złotym, akrylowym sprayem Luxens. Blat został frezowany i pomalowany białym lakierem poliuretanowym Dragon. Gliniany kafel został wypalony w piecu, szkliwiony i ozdobiony stemplami przez naszych artystów, a następnie inkrustowany w drewniany blat. Końcowym etapem prac był montaż okuć mebla. 

Lakier poliuretanowy Dragon jest nieszkodliwy dla zdrowia, nie zawiera i nie wydziela formaldehydu.