STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stolik z maszyny Singer - Singer's time

Historia maszyn do szycia rozpoczęła się w XIX wieku, kiedy to amerykański przedsiębiorca Isaac Merritt Singer zrewolucjonizował branżę włókienniczą stwarzając współczesną maszynę do szycia. Mogłoby się wydawać, że era tych zabytkowych urządzeń dawno już minęła, gdyby nie fakt, że z ich elementów można stworzyć zupełnie nowe dzieła.

Popularna niegdyś maszyna do szycia marki Singer zmieniła swoje oblicze nie do poznania. Żeliwne nogi posłużyły jako podpora dla stolika w nowoczesnym wydaniu. W owalnym, drewnianym blacie umieszczono artystyczny witraż, wykonany techniką Tiffaniego. Został on poddany patynowaniu, dzięki czemu uzyskał nieco ciemniejszy odcień. Kształt witrażu inspirowany jest symbolem marki Singer (znajdującym się na żeliwnych nogach maszyny), a jego kolor to połączenie pastelowych barw zieleni, błękitu i różu.

Efektowny stolik wykonany z zabytkowej maszyny do szycia, będzie doskonałym sposobem, aby w naszym wnętrzu zagościł styl vintage. Postindustrialny mebel idealnie sprawdzi się w klimatycznym salonie i na pewno uświetni niejedno popołudnie spędzone przy filiżance kawy. Połączenie rękodzielniczej pracy w drewnie i szkle z żeliwną podstawą z dawnej epoki, tworzy harmonijny i oryginalny mebel.


Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 76 cm, szerokość 52 cm, długość blatu 82 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Zanim Time to Singer przybrał kształt efektownego stolika przeszedł proces renowacji i stylizacji. Żeliwne nogi od maszyny zostały oczyszczone i wypiaskowane, aby mogły odzyskać dawny blask. Blat wykonany ze sklejki liściastej został oszlifowany, po czym wycięto w nim kształt odpowiedni dla przygotowywanego witrażu. Blat pomalowano transparentną farbą Liberon Bloom oraz Flugger.

Następny etap stanowiło tworzenie witrażu za pomocą metody Tiffaniego. Szkło zostało owleczone taśmą miedzianą, po czym nastąpiło jego lutowanie. Ostatnim etapem było użycie czarnej patyny w celu przyciemnienia koloru.