STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stolik z maszyny Singer – W blasku złota

 

Miłośnicy stylu retro i vintage z pewnością docenią efektowny stolik wykonany z podstawy maszyny do szycia. Ten nietuzinkowy mebel wzbogaci wnętrze salonu lub sypialni.

Wykonany na zamówienie stolik z maszyny Singer zachwyca żeliwnymi nogami w kolorze starego złota, które emanują klimatem XIX wiecznych fabryk.  Z kolei ręcznie wykonany, lity dębowy blat został uświetniony oryginalnymi i tradycyjnymi portugalskimi kaflami. Dzięki temu stolik zyskał stylowy i indywidualny charakter, który umil każde spotkanie przy filiżance kawy.

Połączenie żelaza, drewna i ręcznie wypalanej ceramiki, pozwala na wykorzystanie mebla zarówno w salonie, sypialni czy jako ozdoby nowoczesnego biura.  

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 77 cm, szerokość 46 cm, długość blatu 76 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

W blasku złota to niezwykły produkt, który został wykonany na zamówienie naszego klienta. Spód podtrzymujący zabytkową maszynę do szycia, teraz stał się unikatowym stolikiem, idealnym przy porannej kawie, czytaniu prasy lub wieczornej książce. Podobnie jak w przypadku większości prac konserwatorskich, tak i tutaj, podstawa maszyny została zdemontowana i oczyszczona. Następnie zeszlifowano powierzchnię i pomalowano stelaż złotym, akrylowym sprayem Luxens. Kolejno wykonano dębowy blat, w którym zamontowano trzy kafle, dostarczone przez naszego klienta. Ostatnim etapem było połączenie nóg z efektownym blatem.