STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

ludwikowskie stoliki kawowe - Barwna arabeska

Efektowny stolik kawowy jest nieodzownym elementem tworzącym miejsce wypoczynku wraz z sofą lub fotelami. Oprócz funkcji dekoracyjnej pełni również zadanie wielofunkcyjnego i podręcznego pomocnika.

Dębowe stoliki zostały ozdobione barwnym wzorem w postaci oryginalnych arabesek nawiązujących do  sztuki Dalekiego Wschodu, które dodają im unikatowego charakteru. Ręcznie wykonane malowidło urzeka feerią barw i finezją kształtów. Brzegi blatów oraz kabriolowe nogi, zakończone wolutowymi stopami, zachwycają kolorem głębokiego palisandru w połączeniu z turkusowym odcieniem. Barwna arabeska to klasyczny mebel w nowoczesnym wydaniu. Całość uświetniają rzeźbione dekory znajdujące się po bokach poszczególnych stolików. Zestaw stolików doskonale podkreśli styl całego wnętrza, stanie się oryginalnym akcentem, nadającym pokojowi dziennemu bardziej artystyczny charakter.

Dzięki wysuwanej konstrukcji Barwna arabeska to praktyczny mebel, który doskonale sprawdzi się nawet w niewielkich przestrzeniach. Stylowe drewniane stoliki, utrzymane w stylu ludwikowskim, to przykład na połącznie cudownej estetyki z niezwykłą praktycznością.

Wymiary:  długość złożonych stolików: 54 cm, wysokość 48 cm, głębokość 40 cm; długość po rozsunięciu ok 100 cm.

Wymiary poszczególnych stolików:

  • Stoliczek największy: wysokość 48 cm, długość 54 cm, głębokość 40 cm.
  • Stoliczek średni: wysokość 45,5 cm, długość 42,5 cm, głębokość 36 cm.
  • Stoliczek mały: wysokość 42,5 cm, długość 31,5 cm, głębokość 31,5 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Zestaw trzech ludwikowskich stolików przeszedł niezwykłą drogę metamorfozy. Dębowy zestaw trafił do pracowni pracy w drewnie, gdzie zeszlifowano jego starą powierzchnię. Pokryty ratanem blat został zdemontowany, a na jego miejsce został wykonany i zamontowany nowy. W stolikach uzupełniono także ubytki, a następnie zabezpieczono przed szkodnikami. Następnie rozpoczęto proces stylizacji w pracowni rękodzieła. Tam zestaw pokryto bejcą w kolorze głębokiego palisandru. Artysta-plastyk, za pomocą farb akrylowych włoskiej marki Maimeri, z serii Polycolor, ręcznie namalował fantazyjny wzór arabeski oraz ozdobił turkusowym odcieniem środkową i boczną część blatu. Ostatni etap stanowiło pokrycie mebli lakierem firmy Sayerlack.