STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stylizacja stolika - Wdzięczny Eklektyzm

Na życzenie klientki wykonaliśmy renowacje stolika. Meble eklektyczne – zwłaszcza kredensy, szafy, krzesła i stoły – są w Polsce cenione ze względu na dekoracyjne formy z bogactwem ornamentu i wysoką jakość wykonania. Do współczesnych wnętrz te stylowe meble wprowadzają ducha przeszłości. Co ciekawe, temu samemu – przypominaniu o czasach minionych – meble eklektyczne służyły już sto i więcej lat temu, tuż po opuszczeniu pracowni stolarskich.

Niewielki stolik to bardzo praktyczny dodatek, który może nadać charakter całej aranżacji wnętrza, potrafi umilić także każde spotkanie przy kawie.
Wdzięczny eklektyzm doskonale odnajdzie się w przytulnym salonie, jadalni lub pokoju dziennym. Stanie się towarzyszem porannej kawy lub popołudnia spędzonego przy filiżance herbaty.

Droga niezwykłej metamorfozy

Na początku stolik trafił w ręce artystów, stolarzy, którzy mieli nie lada wyzwanie ze sklejeniem pękniętego blatu. Blat został wzmocniony tak zwanymi jaskółkami oraz w pełni odnowiony. Orzechowy fornir w pięknym układzie pawiego oczka został zabejcowany kolorem mahoniowym. Następnie całość zabezpieczona jest lakierem termoutwardzalnym na wysoki połysk.