STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stylizacja stołu – Kaszubska fantazja

 

Stary zapomniany stół, był niezwykłą pamiątką rodzinną dla naszej klientki. Mebel przez lata stał zakurzony w piwnicy i czekał aż ktoś da mu drugie życie. Dzięki renowacji i stylizacji stół przeszedł niezwykłą metamorfozę.

Inspiracja kaszubskimi motywami sprawiła, że stół będzie najpiękniejszym meblem w aranżacji naszej klientki. Zyskał on nową barwę drewna, a blat stał się jego najbardziej charakterystycznym elementem. Delikatny kwiatowy wzór tworzy niezwykle ozdobną serwetę, podkreślając głęboki kolor, który jest połączeniem morskiej i zielonej barwy. Finezyjna dekoracja to nic innego, jak kaszubski haft, który swoją historią sięga XIII wieku . Z kolei kabriolowe nogi sprawiają, że mebel doskonale wpisuje się w ramy stylu ludwikowskiego.

Ręcznie malowany mebel stanie się najważniejszym punktem w nowej aranżacji mieszkania naszej klientki. Wraz z czterema krzesłami, które także poddaliśmy renowacji, stworzy unikatowy komplet będący rodzinną pamiątką z duszą i charakterem.

Wymiary: średnica 110 cm, wysokość 75 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Okrągły zapomniany stół przeszedł drogę niezwykłej metamorfozy. Dzięki pracy stolarzy oraz artystów - plastyków, może pochwalić się nowym wyglądem. Na początku w pracowni pracy w drewnie stół został oczyszczony, zeszlifowano jego starą powierzchnię. Następnie przycięto spróchniałe nogi, kolejno wyrzeźbiono nowe zakończenia i doklejono je do całości maskując przy tym łączenie. Następnie stół został zabejcowany produktem marki Dragon. Na stolarni nasi rzemieślnicy dorobili także wkładkę do stołu. W pracowni rękodzieła mebel został pomalowany farbami akrylowymi marki Flugger. Kaszubski wzór wykonano farbą oraz markerami akrylowymi Liquitex. Całość zabezpieczono lakierem do drewna marki Sayerlack.