STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stylizacja stołu z krzesłami - Wśród liści akantu

Masywny stół został przyozdobiony ręcznie malowanym wzorem nawiązującym do rzeźbionego motywu na krzesłach. Komplet mebli został wystylizowany na zamówienie klientki. Dzięki pracy rzemieślników i plastyków zestaw uświetni jej aranżację.

Meble utrzymane w stylu biedermeier są chętnie wykorzystywane w klasycznych oraz w nowoczesnych aranżacjach. W przypadku tego stołu na pierwszy plan wysuwa się jego funkcjonalność, solidna konstrukcja oraz piękne malowane wzory nawiązujące do barokowych muszli otoczonych liśćmi akantu - śródziemnomorskiej rośliny. Stół został oklejony dębowym Z kolei bukowe krzesła nawiązują do stylu ludwikowskiego za sprawa esowatych nóg. 

Unikatowy komplet idealnie sprawdzi się w klasycznie urządzonej jadalni, salonie czy eleganckiej kuchni. Z pewnością zyska miano najpiękniejszej ozdoby każdego wnętrza, a rodzinne spotkania czy uroczyste kolacje nabiorą magicznego charakteru i wyjątkowego znaczenia.

Wymiary: stół: wysokość 72,5 cm; średnica 99 cm; krzesła: wysokość 91 cm, szerokość 45 cm, głębokość 42,5 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Stół z krzesłami zachwycił nas swą niezwykłą metamorfozą, której dokonali rzemieślnicy oraz artyści w pracowniach Art Paradise. Na początku stół został rozłożony w celu zdjęcie jego starej warstwy i wyczyszczenia całości. Po zakończeniu szlifowania, wzmocniono konstrukcję mebla. W pracowni rękodzieła ręcznie namalowano piękne wzory nawiązujące do snycerskiej dekoracji krzeseł. Meble zabezpieczono lakierem do drewna.