STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stolik z maszyny Singer - Tajemniczy ogród

Meble w stylu vintage nadają wnętrzu tajemniczego wyrazu i niesamowitego charakteru. W jaki sposób wprowadzić do swojej aranżacji  nutę postindustrialnego klimatu w połączeniu z odrobiną klasyki? Efektowny stolik wykonany z maszyny do szycia marki Biesolt & Locke z pewnością oczaruje niejedno wnętrze.

Założona w 1869 roku niemiecka fabryka stała się pionierem na zachodnim rynku, dzięki najwyższej jakości maszyn, jakie wykonywali dwaj założyciele Maximilian Biesolt Reinhold i Hermann Locke. Żeliwne nogi jednej z tych unikatowych maszyn przetrwała do dzisiaj i powtórnie mogą cieszyć się znakomitą użytecznością. Wraz z drewnianym blatem tworzą nietuzinkowy stolik, który wpisuje się w ramy stylu vintage. Całość uświetnia ręcznie wykonany kafel, przedstawiający kwiaty bzu na zielonym tle.

Tajemniczy ogród sprawi, że do naszej codziennej aranżacji może wkraść się klimat rodem z XIX-wiecznych fabryk. Nowatorski mebel jest kwintesencją rzemieślniczej i artystycznej pracy w oparciu o ducha nowoczesnego wyrazu. Stolik z pewnością uświetni niejedno spotkanie przy filiżance aromatycznej kawy.

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 77 cm, szerokość 46 cm, długość blatu 76 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Oryginalna, niemiecka maszyna do szycia firmy Biesolt & Locke przeszła niezwykłą drogę metamorfozy. Zeliwne nogi zostały oczyszczone poprzez piaskowanie, aby następnie stać się podstawą do naszego stolika. Drewniany blat został specjalnie przygotowany, zeszlifowany i zmatowiony. Następnie wycięto w nim specjalny kształt, w którym póżniej znalazł się ręcznie wykonany i wypalany ceramiczny kafel. Kolejnym etapem pracy było malowanie blatu ciemno-brązową farbą, spod której nieśmiało przebija się struktura drewna. Ostatnim etapem było lakierowanie.