STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

ludowy stół z krzesłami - Unique folk

Sztuka ludowa od kilku lat przeżywa swój renesans i znajduje coraz szersze grono miłośników. Energiczne, folkowe wzory i motywy zachwycają maestrią finezyjnych kształtów oraz feerią intensywnych barw. We współczesnych wnętrzach elementy sztuki ludowej pokazują jak łączyć tradycje z nowoczesnością.

Styl folkowy obfituje w symbolikę przedstawiającą motywy roślinne i zwierzęce. Ich obecność wśród sztuki meblarskiej zaczerpnięta jest z ludowych wycinanek rodem z kurpiowskich chat. Okazały i unikatowy zestaw mebli Unique folk, to doskonałe rozwiązanie dla miłośników sztuki ludowej w nowoczesnym wydaniu. Jasny dębowy stół stanie się sercem domu, które skupi wokół siebie wszystkich domowników. Meble wykonane z dębiny uchodzą niemal za długowieczne, solidne i niezwykle trwałe. Efektowny stół tworzy komplet wraz z zestawem sześciu krzeseł wykonanych z drewna egzotycznego. Każde z nich zostało ręcznie ozdobione barwnym wzorem nawiązującym do kurpiowskich wycinanek. Urocze kurki wpisują się w klimat folkowego wzornictwa i harmonijnie komponują się z siedziskami krzeseł, utrzymanymi w tym samym stylu.

Ludowe motywy doskonale odnajdują się we współczesnych aranżacjach, w których goszczą surowe materiały takie jak drewno, cegła czy kamień. Mocny folkowy detal w postaci dekoracyjnych kurek, ożywi każde wnętrze. Unique folk pasuje zarówno do nowoczesnej jadalni, jak i klasycznej stylizacji salonu czy kuchni. Piękno i elegancja dębowego drewna doskonale odnajdzie się niemal we wszystkich stylach.

Informacje dodatkowe

W skład kompletu wchodzi stół i sześć krzeseł.

 

Wymiary

Stół: długość 200 cm, głębokość 89 cm, wysokość 78 cm.

Krzesła: wysokość 91 cm, szerokość siedziska 44,5 cm, głębokość siedziska 41,5 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Okazały zestaw Unique folk przeszedł proces stylizacji, dzięki któremu może stworzyć unikatową aranżację w salonie lub jadalni. Na początku stół i krzesła zostały oczyszczone ze starych powłok. Nasi fachowi stolarze rozkręcili wszystkie krzesła, wymienili ich śruby i wzmocnili całą konstrukcję. Następnie komplet pokryto woskiem. We wszystkich krzesłach dorobiono specjalne niewielkie otwory, aby w nowatorski sposób zamontować nowe siedziska, które przykajane są na rzepy. Poduszki zostały zaprojektowane pod wymiar krzeseła, a nastepnie ręcznie uszyte z najwyzszje klasy materiału.

W pracowni rękodzieła artyści-plastycy za pomocą akrylowych farb firmy Renesans i Talens wykonali ręczne zdobienia nawiązujące do motywu kurpiowskich wycinanek. Następnie zdobienia zostały pokryte lakierem akrylowym. Ostatnim etapem stylizacji był montaż wszystkich elementów.