STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stół gdański z krzesłami - W burgundzkiej winnicy

W Burgundii – francuskiej krainie win, roztaczają się rozległe i pełne soczystej zieleni winnice. Otulone splątaną winoroślą, słodkie winogrona kuszą swym intensywnym, wręcz karminowym odcieniem. Niepowtarzalny klimat rodem z Côte-d’Or można przenieść do swojego wnętrza dzięki naszemu kompletowi mebli.

W burgundzkiej winnicy to stylowy zestaw gdańskich mebli, który za sprawą swego unikatowego kształtu i niebanalnemu połączeniu kolorystycznemu, może stać się namiastką francuskiej winnicy. Okazały stół wykonany z płyty stolarskiej oklejonej dębiną, datowany jest na pierwszą połowę XX wieku. Blat utrzymany w kolorze mahoniu, niczym winny krzew otoczony jest ciemnozielonymi akcentami w postaci skręcanych nóg. Całą konstrukcję stołu wzmacniają łukowate łączyny, które nadają jej lekkości i finezji. Brzegi blatu zostały ozdobione symbolem lilii heraldycznej utrzymanej w złotej tonacji. Cztery dębowe krzesła przyciągają wzrok dzięki unikatowemu oparciu, którego rzeźbienia w formie soczystych kiści winogron, wyeksponowano intensywnymi barwami. Górny ramiak mebla został wykończony dekoracyjnymi sterczynami z kwiatowym ornamentem. Z kolei eleganckie tapicerskie obicie siedziska ozdobiono ręcznie wykonanym sznurem, nawiązującym do dawnych galonów.

Informacje dodatkowe

W skład zestawu wchodzi stół i cztery krzesła.

Wymiary stołu: wysokość 79 cm, szerokość 101 cm, długość 130 cm;

Wymiary krzeseł: wysokość 107 cm, szerokość 43 cm, głębokość siedziska 39 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Stylizacja drewnianych mebli wymaga czasu, precyzji i artystycznej wizji. W pracowni pracy w drewnie zdjęto stare powłoki stołu i krzeseł oraz zeszlifowano ich powierzchnię. Naprawiono wszelkie ubytki, a następnie wzmocniono konstrukcję zestawu. Kolejnym elementem było dorobienie nowego blatu do stołu. W pracowni rękodzieła meble pokryto bejcą w kolorze mahoniu. Dekoracyjne elementy oraz skręcane nogi pomalowano akrylowymi farbami marki Flugger, które wyróżniają się oznaczeniem Ecolebel świadczącym o tym, że ich stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. Ostatnim etapem stylizacji zestawu stanowiło pokrycie całości bezbarwnym lakierem do drewna.