STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

stolik w stylu biedermeier - W salonowym zaciszu

Styl biedermaierowski zachwyca swoją prostą formą i klasycznym wyrazem. W salonowym zaciszu to owalny stolik utrzymany w ciemnej kolorystyce. Swoim wyglądem i charakterem przywołuje klimat XVI wiecznych buduarów. To doskonała alternatywa dla miłośników wygody, użyteczności i prostych kształtów.

Dębowy mebel to doskonały dodatek, który wraz z klasycznymi fotelami  czy stylową sofą stworzy unikatowy zestaw. Styl biedermeier był odpowiedzią na powszechnie panujący wówczas przepych, obfitość dekoracji i kolorów. Zakładał, że meble utrzymane w tym charakterze powinny być wygodne i przydatne w codziennym życiu. Stolik ma elegancką formę, a jego głęboka ciemna barwa została podkreślona nietuzinkowymi rzeźbieniami, które otaczają owalny blat. Warto podkreślić, że mebel został wykończony politurą.

Stolik z litego dębowego drewna może zagościć w przytulnym salonie, w którym królują klasyczne i funkcjonalne meble. Wraz z sofą lub szezlongiem w stylu biedermeierowskim lub secesyjnym stworzy oryginalny zestaw. Mebel doskonale sprawdzi się także w sypialni urządzonej w stylu retro jako podręczny i bardzo praktyczny dodatek.

Informacje dodatkowe

Wymiary: wysokość 61 cm, długość 81 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Zapomniany, dębowy stolik został odświeżony i odnowiony przez naszych stolarzy. Pierwszym etapem było zdjęcie starej powłoki, szlifowanie oraz uzupełnienie niewielkich ubytków. Nasi fachowcy przytwierdzili owalny blat, aby jego konstrukcja była stabilna. Ostatni etap stylizacji stanowiło nałożenie politury.