STOŁY, STOLIKI I ŁAWY

międzywojenny stolik z krzesłem - Zestaw Thonet

Elegancki i precyzyjnie wykonany zestaw wpisuje się w klimat XIX-wiecznej pracowni niemiecko-austriackiego stolarza Michaela Thoneta. Komplet roztacza wokół siebie niezwykłą aurę wiedeńskiej fabryki, w której unosił się zapach palisandru. Szykowny zestaw wpisuje się w ramy stylu biedermeier, dzięki czemu jeszcze bardziej oddaje charakter minionej epoki.

Zestaw Thonet wykonany jest z giętego na gorąco szlachetnego, litego drewna bukowego, szczególnie cenionego przy wytwarzaniu sprężystych wyrobów w branży meblarskiej. Dzięki fachowej ocenie naszych stolarzy, komplet datuje się na okres międzywojenny. Ciemny, fornirowany stolik odzyskał utracony blask, został odnowiony i polakierowany. Jego smukłe, szablaste nogi oraz delikatne łączyny zachwycają swoim połyskiem. Krzesło wzorowane na modelu Thoneta nr 14, zyskało nowe, tapicerowane siedzisko, wykonane z najwyższej klasy materiału.

Zestaw sprawdzi się w przestronnym salonie, np. jako miejsce do pracy. Stanie się także doskonałym wyposażeniem biura lub gabinetu, będąc jednocześnie funkcjonalnym i artystycznym dodatkiem. Komplet swoje miejsce znajdzie we wnętrzach urządzonych w stylu biedermeierowskim, np. sypialni w funkcji podręcznej toaletki. Zestaw Thonet będzie idealny zarówno w klasycznej stylistyce oraz w nowoczesnych aranżacjach.

Informacje dodatkowe

W skład zestawu wchodzi stolik i krzesło

Wymiary

krzesło: wysokość 90 cm, wysokość do siedziska 47 cm, szerokość siedziska 40 cm.

stolik: wysokość 71, 5 cm, szerokosć blatu 44 cm, sługośc blatu 64 cm.

Droga niezwykłej metamorfozy

Stylowy komplet mebli może pochwalić się eleganckim, odświeżonym wyglądem. Dzięki pracy profesjonalnych stolarzy wzmocniono jego konstrukcję oraz uzupełniono niewielkie ubytki. Dla podkreślenia forniru oraz zabezpieczenia całości, stolik pokryto lakierem. Krzesło zbliżone do modelu Thoneta nr 14, zyskało inny, bardziej wytworny charakter, ponieważ otrzymało nowe, zielone siedzisko. Najwyższej klasy materiał, jest gwarancją jego długiego użytkowania. Zestaw w nowej odsłonie może pełnić nie tylko funkcję gabinetową, ale również salonową, a nawet restauracyjną. Krzesło Thoneta było bowiem nazywane bar chair, ponieważ swoje miejsce znalazło w barach i restauracjach.