WITRYNY I KREDENSY

bielony kredens - Alabastrowa idylla

Alabastrowa idylla to szykowny pobielany kredens, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przywołuje arkadyjski nastrój XVII-wiecznego dworku. Jego stylowy charakter nadaje mu niepowtarzalnego uroku, dzięki czemu nasze wnętrze przenosi się do świata eleganckich pałaców.

Ten wyjątkowy mebel łączy w sobie elementy stylu prowansalskiego i shabby-chic. Połączenie pięknego drewna dębowego, bukowego, a także brzozowego, wraz z kolorami bieli i beżu, tworzy unikatową całość. Z kolei ręcznie robione ornamenty z  roślinnymi motywami  nawiązują do  klimatu XIX–wiecznej secesji. Dzięki pracy artystów–plastyków, mebel otrzymał drugie życie i nabrał niezwykłego wdzięku. Niejednolitą strukturę malarską uzyskano dzięki przetarciom i bieleniom wykorzystanym do postarzenia mebla. Całość pomalowano akrylowymi farbami i zabezpieczono lakierem. Kwiatowe ornamenty  o typowo secesyjnym charakterze, zostały uszlachetnione za pomocą  patyny akrylowej. Na szczególną uwagę zasługuje stylowe lustro, które nadaje jednocześnie elegancji oraz lekkości.

Kredens będzie stwarzał niepowtarzalny klimat nie tylko w kuchni, ale również w salonie czy jadalni. Przechowywanie zastawy stołowej, ekspozycja dekoracji, barek czy biblioteczka, to tylko niektóre sposoby jego użytkowania. Ten elegancki i oryginalny mebel oczaruje swoim urokiem niejedno wnętrze.

Informacje szczegółowe

Wymiary: wysokość 180 cm, szerokość 120 cm, głębokość 51 cm.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Alabastrowa idylla to gustowny mebel, który cieszy oko, dzięki profesjonalnej stylizacji. Rozpoczęła się ona w stolarni, gdzie usunięto starą powłokę kredensu, przeszlifowano jego powierzchnię oraz zamontowano nowe okucia. Ten etap prac zwieńczyło zabezpieczenie mebla lakierem podkładowym Kapon.

Kolejny etap stylizacji miał miejsce w pracowni rękodzieła. Kredens pomalowano farbami akrylowymi Flugger. W celu osiągnięcia efektu upływu lat postarzono go przy użyciu Medium Vintage Effect (Pentart). Zdobione elementy kredensu pokryto patyną akrylową. Dla jeszcze lepszego zabezpieczenia i utrwalenia wszystkich zabiegów, mebel zabezpieczono lakierem do drewna marki Flugger.

Farby i lakier firmy Flugger są bezpieczne dla zdrowia, po wyschnięciu nie powodują reakcji alergicznych. Produkty marki Pentart wytwarza się z naturalnych składników, są nietoksyczne i przyjazne dla środowiska. Lakier podkładowy posiada atesty higieniczne, potwierdzające, iż jest to produkt hipoalergiczny, niepowodujący uczuleń.