WITRYNY I KREDENSY

rustykalny kredens - W domowym zaciszu

Kiedyś kredens był obowiązkowym meblem w domu zamożnych właścicieli, którzy przechowywali w nich piękną zastawę stołową, dekoracyjne firany czy obrusy. Dziś doskonale sprawdza się w nowoczesnych mieszkaniach, będąc tam znakiem upływu czasu.

W domowym zaciszu, to dębowy kredens owiany nutą rustykalnego charakteru, który zachwyca pięknem naturalnego drewna. Swoim charakterem nawiązuje do klimatu rodem z przytulnej chaty lub romantycznego dworku. Zachowane zielone szybki kredensu subtelnie podkreślają delikatną koronkę we wnętrzu nadstawki. Łukowaty profilowany gzyms ozdobiony snycerską dekoracją w postaci motywu roślinnego współgra z ozdobnymi okuciami mebla.

W domowym zaciszu stanie się prawdziwym ukoronowaniem salonu, jadalni lub kuchni. Mebel będzie doskonałym rozwiązaniem do wyeksponowania zastawy stołowej, kryształów, rodzinnych pamiątek czy dekoracji.

Wymiary: wysokość 186 cm, szerokość 120 cm, głębokość 49 cm.

GALERIA ZDJĘĆ

Droga niezwykłej metamorfozy

Dębowy kredens urzeka swym naturalnym charakterem i ponadczasową funkcjonalnością, dzięki profesjonalnej stylizacji. W pracowni pracy w drewnie zeszlifowano starą powierzchnię mebla. Następnie uzupełniono ubytki i naprawiono gniazda szuflad. Kolejny etap polegał na polerowaniu drewna, wybielaniu koloru oraz bejcowaniu wybranych elementów. Nasi stolarze zamontowali także nowe okucia. W pracowni pracy w drewnie przymocowano stylowa koronkę, która dekoruje wewnętrze półki kredensu. Wszelkie niedoskonałości w postaci drobnych rysek na szklanych drzwiczkach świadczą o upływie czasu i unikatowym charakterze mebla. Ostatnim etapem pracy było dokładne woskowanie mebla.